Wygodne fotele dla starszych osób

Wygodne fotele dla starszych osób

Senior to klient, który często wymaga szczególnego podejścia, z uwagi na kondycję fizyczną czy występujące schorzenia. Z tego właśnie powodu zadbaliśmy o to, by w naszej ofercie znalazły się wygodne fotele dla starszych osób.   

W tym artykule podpowiemy Wam, czym się kierować przy wyborze fotela masującego dla osoby starszej, aby zakup był trafiony i nie sprawiał problemów z użytkowaniem. Fachowych porad udzieli Ilona, która specjalizuje się w sprzedaży foteli masujących w naszym salonie w Tarnowie Podgórnym.

 

Czym charakteryzują się wygodne fotele dla starszych osób?

Ilona: Fotel dla starszej osoby powinien być przede wszystkim dopasowany do jej kondycji fizycznej. Musimy mieć na uwadze, że osoby, które mają problemy z poruszaniem mogą mieć trudności z zajęciem miejsca w fotelu masującym z zabudowanym podnóżkiem. Będą wymagały pomocy przy siadaniu i wstawaniu z fotela. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest fotel masujący z osobną jednostką podnóżka lub z podnóżkiem otwartym.

Czy profilowanie fotela ma również znaczenie?

Ilona: Oczywiście. Wygodny fotel dla starszej osoby powinien mieć proste oparcie. Wtedy nie będzie problemu z podniesieniem się z fotela po masażu. Fotele masujące w które głęboko się zapadamy realizują wspaniałe masaże, jednak wyjście z takiego fotela może wymagać od osoby starszej więcej zachodu lub będzie wymagało pomocy.

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, kupując fotel dla starszych rodziców czy dziadków?

Ilona: Pamiętajmy, że osoby starsze często są delikatne, szybciej odczuwają dyskomfort czy nawet ból. Warto więc wybrać model, który pozwoli na regulację intensywności masażu, jak np. fotel masujący Aura. Ten model cieszy się szczególną popularnością wśród osób starszych czy rodzin wielopokoleniowych, które dokonują zakupu z myślą o wszystkich członkach rodziny – tych, którzy potrzebują intensywnego masażu i tych, których trzeba potraktować łagodnie.
Aura posiada mechanizm masujący 4D i umożliwia wyregulowanie intensywności masażu w dowolnym momencie.

Seniorzy często obawiają się nowych technologii.

Ilona: Naszych foteli relaksacyjnych nie trzeba się bać - wszystkie są intuicyjne i proste w obsłudze. Ponadto wiele modeli – jak min. wspomniana Aura – sterowane są nie tylko z poziomu pilota, lecz również posiadają panel szybkiego dostępu w podłokietniku. To duże, wygodne w użyciu przyciski, za pomocą których zarządzamy najważniejszymi funkcjami fotela: jego pozycją, programami masażu.

Posiadamy też w ofercie specjalny model Higher Smart. To prosty i wygodny fotel dla starszej osoby. Posiada osobną jednostkę podnóżka oraz prostego pilota z dużymi, czytelnymi oznaczeniami. Ten model wykonuje podstawowe techniki masażu, będzie więc odpowiedni dla osób, które potrzebują masażu delikatnego, unikają intensywnych manipulacji i „wyginania” ciała.


Czy to na pewno wygodny fotel dla starszej osoby? Przetestuj przed zakupem!

Czy senior powinien kupować fotel masujący „w ciemno”? Nie jest to zbyt ryzykowne?

Ilona: Zawsze warto skonsultować się z doradcą przed zakupem. Zrobimy dokładne rozeznanie sytuacji i zaproponujemy odpowiednie modele. Jeśli jest możliwość, aby klient odwiedził nasz salon i przetestował fotele masujące na własnej skórze – zawsze do tego zachęcamy. Jeśli jednak z różnych powodów klient nie może dojechać do nas, możemy wysłać do niego nasz mobilny salon foteli masujących. Wtedy klient testuje wybrane fotele pod własnym domem i od razu po wybraniu właściwego modelu może mieć zrobioną dostawę.

 

Jeśli poszukujecie wygodnego fotela dla starszej osoby wiecie już, na co należy zwrócić szczególną uwagę. A my, jak zawsze, służymy fachową poradą.   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium