Czy fotele masujące są zdrowe?

Czy fotele masujące są zdrowe?

Czy fotele masujące są zdrowe?

Pytanie o to, czy fotele masujące są zdrowe pojawia się co jakiś czas, dlatego postanowiliśmy specjalnie pochylić się nad tym tematem.

Fotele masujące marki Casada są zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które wykonuje kompleksowy masaż całego ciała – od stóp, do głów. Wykorzystywane są do domowej rehabilitacji oraz do relaksacji – pomagają uporać się z bólem i sztywnością mięśni, drętwieniem kończyn, napięciami oraz stresem. Po konsultacji ze specjalistą, masaże na fotelu mogą skutecznie uzupełniać rehabilitację medyczną. Stanowią także niezastąpiony i nieprzeceniony element profilaktyki zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Powyższe argumenty stanowią jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy fotele masujące są zdrowe. Nie oznacza to jednak, że każdy może z nich korzystać.

Zacznijmy jednak od tego, kto korzystać z nich może i co o naszych fotelach mówią lekarze oraz fizjoterapeuci.

Fotele masujące - opinie lekarzy

Zauważyć należy, że różnego rodzaju urządzenia masujące mają swoich zwolenników, jak i przeciwników.  Jeśli chodzi o fotele masujące, opinie lekarzy są w przeważającej mierze pozytywne.

Fotel masujący może stanowić wsparcie rehabilitacji medycznej osób ze schorzeniami układu ruchu czy schorzeniami neurologicznymi. Mamy klientów z chorobą Parkinsona czy stwardnieniem rozsianym. Kupowany bywa także z myślą o osobach autystycznych – tutaj szczególną rolę odgrywa masaż kompresyjny (uciskowy).

Fotele masujące rekomendują również fizjoterapeuci – zwłaszcza pacjentom, u których problemy z układem ruchu biorą się z siedzącego trybu życia (długie godziny za biurkiem, przy komputerze czy telefonie). Jest również dobrym rozwiązaniem dla sportowców. Fotel pomaga rozluźnić spięte mięśnie, a co za tym idzie – przywrócić prawidłowe zakresy ruchu, uwolnić od bólu i dyskomfortu, poprawić ogólne samopoczucie.

Posiadanie fotela masującego eliminuje wszelkie trudności, związane z korzystaniem z zabiegów: oczekiwanie, dojazdy, jak również ogranicza koszty.
Fotel powala nie tylko na przeprowadzenie masażu całego ciała, lecz również na wybranie konkretnej techniki i zastosowanie jej w wybranym miejscu. Można korzystać np. tylko z masażu kompresyjnego lub np. wybrać masaż ugniatający w obszarze barków, by rozluźnić napięcia w odcinku szyjnym.

 

Fotel masujący – przeciwwskaznia

Jak niemal każde urządzenie, tak również fotel masujący przeciwwskazania posiada. Są one zawsze wymienione w instrukcji użytkownika, dołączonej do urządzenia i dostępnej na naszej stronie internetowej na karcie każdego produktu

Najważniejsze przeciwwskazania do korzystania z fotela masującego to:

- Stany po urazach i operacjach kręgosłupa – w takim wypadku zawsze należy skonsultować ze specjalistą kiedy i czy w ogóle możliwe będzie korzystanie z masażu na fotelu masującym oraz dopytanie, w jakim zakresie ten masaż będzie możliwy. Należy bowiem pamiętać, że fotele relaksacyjne umożliwiają również masaże tzw. częściowe – masaże wybranych partii ciała wybraną techniką.

- Urazy tkanek miękkich, stawów i kości – rozciąganie zwichniętego kolana nie jest dobrym pomysłem, podobnie jak naciąganie skóry w okolicy świeżo zasklepionej rany. W takich wypadkach zawsze należy skonsultować ze specjalistą czas, możliwość i obszar przeprowadzenia urazu.

- Zaburzenia czucia, niedowłady kończyn – jakkolwiek wiele osób z różnego rodzaju niedowładami kończyn stosuje w ramach domowej rehabilitacji fotel masujący, przeciwwskazania mogą występować indywidualnie, w zależności od przypadku.

Ból jest zawsze sygnałem, że dzieje się coś niedobrego i należy na niego zareagować. Brak odczuwania bólu oznacza brak możliwości zareagowania w momencie np. powstawania urazu, dlatego szczególnie ważne jest, aby w przypadku tego typu schorzeń decyzja o możliwości korzystania z masażu na fotelu masującym należała do lekarza lub fizjoterapeuty.  

Szczegółowe informacje na temat przeciwwskazań znajdują się w każdej instrukcji obsługi – należy się z nimi zapoznać przed skorzystaniem z masażu. Przypominamy również, że w przypadku wątpliwości odnośnie do możliwości korzystania z fotela należy zasięgnąć porady specjalisty.

 

"Zdrowe" fotele masujące"

 Jeśli rozważacie zakup fotela masującego w związku z występowaniem jakiegoś schorzenia, skonsultujcie ten pomysł z lekarzem lub fizjoterapeutą. Gdy uzyskacie jego zgodę i wytyczne - koniecznie skontaktujcie się z naszymi doradcami. Oni pomogą wybrać najlepszy model, który będzie spełniał wszystkie określone kryteria.  

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium