Dwa w jednym, czyli fotel telewizyjny z masażem

Dwa w jednym, czyli fotel telewizyjny z masażem

Są różne kryteria wyboru fotela masującego. 
Czasem fotel musi być kompaktowych rozmiarów. Innym razem powinien koniecznie realizować masaż 3D. Niektórzy przykładają największą wagę do wbudowanych głośników, inni kierują się dostępnymi wariantami kolorystycznymi tapicerki, aby był to nie tylko fotel do masażu, lecz również fotel do wnętrza. 

Zdarza się również, że ma to być przede wszystkim fotel telewizyjny i takie kryterium nasze fotele również spełniają. 

 

Najlepszy fotel telewizyjny z masażem, czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie

Fotel masujący to nie jest zwyczajny fotel telewizyjny relaksacyjny. To w ogóle jest całkiem niezwyczajny fotel, ponieważ jego wnętrza nie wypełnia pianka, a mechanizm masujący.

Jeśli ma on pełnić funkcję fotela telewizyjnego, w którym będziemy przez dłuższy czas siedzieć, musimy upewnić się, że mechanizm masujący jest praktycznie niewyczuwalny, gdy fotel nie pracuje. Głowice masujące nie mogą uwierać ani wymuszać przyjęcia określonej pozycji.

Kolejnym istotnym czynnikiem, wpływający na komfort siedzenia jest kształt siedziska. 
Najlepiej sprawdzą się tutaj modele proste, w których nasze ciało przyjmuje pozycję jak na zwyczajnym fotelu relaksacyjnym. 

Niektóre modle foteli masujących mają nieco kubełkowe siedziska - ciało głęboko się w nie zapada, a odcinek lędźwiowy jest mocniej wyeksponowany w stronę masażera. Patrząc przez pryzmat masażu, taki kształt jest ogromną zaletą, jednak jeśli planujemy oglądać w takim fotelu telewizję, może okazać się, że w dłuższej perspektywie pozycja ta będzie męcząca i obciążająca zwłaszcza dla kręgosłupa szyjnego. 

Planując użytkować fotel masujący jako fotel telewizyjny warto również zwrócić uwagę na podłokietniki. Szerokie, płaskie podłokietniki umożliwią wygodne ułożenie przedramion oraz dłoni, dadzą większe pole do manewru, jeśli chodzi o zmianę pozycji w fotelu - a tę, zwłaszcza podczas długich seansów, zmienimy nie raz. 

 

Dwa w jednym - seans filmowy podczas masażu?

Nie ma rzeczy niemożliwych. Skoro mamy fotel telewizyjny z masażem, to oczywiście możemy jednocześnie masować się i oglądać telewizje. Jednak... czy warto? 

Podczas wykonywania masażu fotel zmienia pozycję użytkownika. Oczywiście, można ją skorygować i np. złożyć rozłożony fotel, jednak zmiana ta jest chwilowa. Przechodząc do kolejnego etapu programu masującego fotel znów zajmie zaprogramowaną pozycję, a my znów będziemy musieli ją korygować, jeśli sprawi ona, że ekran zniknie nam z pola widzenia. 

Oglądanie wymaga koncentracji, a masaż wymaga relaksacji. Łączenie tych dwóch czynności sprawi, że albo zaginiemy w akcji filmu czy serialu, albo się rozmasujemy, lecz nie zrelaksujemy.
Lepiej więc oglądać ze skupieniem, a do masażu puścić sobie muzykę w tle.

 

Rekomendowane modele foteli telewizyjnych relaksacyjnych z masażem

Wszystkie fotele masujące, znajdujące się w ofercie Casada healthcare realizują wybitne masaże, jednak przygotowaliśmy dla Was sugestie modeli, które dodatkowo z powodzeniem sprawdzą się w roli fotela telewizyjnego relaksującego. 

Aura - ten fotel masujący charakteryzuje prosty kształt i mięsiste, grubo wyściełane siedzisko. Aura ma proste podłokietniki, możemy więc wygodnie rozeprzeć się w tym fotelu. Poza tym, ten model daje również możliwość ustawienia pozycji fotela bez uruchamiania masażu.

Alternatywnym modelem, mogącym pełnić funkcję fotela telewizyjnego jest Alphasonic III. Jego siedzisko jest co prawda twardsze niż w Aurze, jednak prosty kształt, wygodne podłokietniki i możliwość ustawienia idealnej pozycji sprawiają, że w tym fotelu możemy wygodnie przesiedzieć długie godziny.    

Jeśli poszukujemy fotela niewielkich rozmiarów, który wpasuje się  w ograniczoną przestrzeń - warto rozważyć model Betasonic II. On również zapewni komfort siedzenia oraz odpowiednią pozycję. 

 

Jeśli poszukujecie fotela telewizyjnego z masażem nasi doradcy są do Waszej dyspozycji. Pomogą wybrać idealny model i umówią Was na wizytę w jednym z naszych salonów lub zaproponują przetestowanie urządzeń w naszym mobilnym salonie foteli masujących, który przyjedzie pod Wasz dom.    

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium