Promocje
Fotel masujący SKYLINER A300 OUTLET -53%
Fotel masujący SKYLINER A300 OUTLET
19 400,00 zł 9 200,00 zł
Fotel masujący SKYLINER II -9%
Fotel masujący SKYLINER II
32 000,00 zł 29 000,00 zł
Fotel masujący Pollux + mata wibracyjna BodyShape -27%
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Braintronics

Braintronics – sposób na zrelaksowany umysł i ciało

Relaksacja jest niezbędnym elementem higieny psychicznej.  Potrzebujemy jej nie tylko dla zapewniania sobie komfortu, lecz również dla zdrowia psychicznego i fizycznego.

Nie zawsze jednak potrafimy się zrelaksować.

Przewlekły stres, nadmiar obowiązków, nierozwiązane problemy osobiste i zawodowe sprawiają, że relaksacja nie tylko nie jest prosta – czasem jest po prostu niemożliwa. Jesteśmy spięci, zestresowani, w głowie wieczna gonitwa myśli…  Pojawia się bezsenność, wieczne zmęczenie i rozdrażnienie. Błędne koło się zamyka…

DLATEGO STWORZYLIŚMY SYSTEM BRAINTRONICS

Braintronics to autorska aplikacja łącząca w sobie odpowiednio skonfigurowaną muzykę relaksacyjną z delikatnym, płynnym masażem. Pozwala ona zrelaksować zestresowany umysł, pomoże rozluźnić ciało, a dzięki temu umożliwi prawdziwą, głęboką relaksację całego organizmu.

Czym jest Braintronics?

Body&Mind sync System - system synchronizacji ciała i umysłu
Jak działa system Braintronics i z czego się składa?

 

  • Body/ Ciało = masaż
    ‪Masaż jest znaną od wieków metodą regeneracji ciała i poprawy samopoczucia. Jednostka „Ciało” systemu braintronics zapewnia delikatny, lecz efektywny masaż pleców. Ułatwia relaksację, usuwa skurcze, rozluźnia napięte mięśnie. Ma pozytywny wpływ na cały układ ruchu.

  • Mind / Umysł = dostrajanie fal mózgowych
    Technologia Braintronics umożliwia intensywny relaks umysłu, za pomocą audiostymulacji. Specjalnie zaprojektowane programy dźwiękowe pomagają „odstresować” mózg, zmieniając częstotliwość fal mózgowych. Dzięki temu uwolnisz się od gonitwy myśli.

Jak to działa?

Wbrew pozorom bardzo prosto. Wykorzystujemy tutaj elektryczną aktywność mózgu. Mózg bowiem wytwarza fale – ich graficzny obraz otrzymujemy w badaniu EEG.
Długości tych fal mogą być różne – zależą one bowiem od stanu, „nastroju” w jakim znajduje się mózg:

FALE BETA Od 12 do ok. 28 Hz, mała amplituda, zdesynchronizowane – rytm gotowości, charakteryzuje szczególnie zwykłą codzienną aktywność, percepcję zmysłową i pracę umysłową.

FALE ALPHA Od 8 do 13 Hz, zmienna amplituda – spoczynkowe, charakterystyczne dla stanu relaksu, odprężenia, gdy leżymy z zamkniętymi oczami, przed zaśnięciem i rano po przebudzeniu. Wykorzystywane w technikach szybkiego uczenia się.

FALE THETA Zakres o częstotliwości 4–7 Hz. Fale theta są najczęściej występującymi falami mózgowymi podczas medytacji, transu, hipnozy, intensywnego marzenia, silnych emocji. Dla tej częstotliwości tok myśli staje się niespójny i zanikają związki logiczne, co wyraźnie widać na przykładzie myślenia w czasie marzeń sennych.

FALE DELTA Od ok. 0,5 do 3 Hz, wysoka amplituda – występują w stanie najgłębszego snu, podczas głębokiej medytacji, a także u małych dzieci.

Braintronics opiera się na audiostymulacji fal mózgowych. Oznacza to, że za pomocą fal dźwiękowych o określonej częstotliwości stymulujemy mózg do produkowania „zrelaksowanych” fal mózgowych, a tym samym do relaksacji.

 

Synchronizacja - unoszenie fal mózgowych

Ogólnie rzecz ujmując, unoszenie oparte jest na prawach fizyki. Termin ten oznacza synchronizację dwóch lub więcej cykli rytmicznych. Wykorzystuje się je w chemii, neurologii, biologii, farmakologii, medycynie, astronomii i wielu innych dziedzinach.

Unoszenie fal mózgowych opiera się na elektrycznej aktywności mózgu. Odpowiada na rytmiczne i/lub sensoryczne bodźce, takie jak impulsy świetlne czy sygnały dźwiękowe. Gdy mózg poddawany jest stymulacji np. poprzez słyszane dźwięki, widziane impulsy świetlne czy inne bodźce, angażujące pozostałe zmysły, odpowiada na nie i jest to reakcja korowa. Impulsy elektryczne są reakcją mózgu na wszystko, co widzimy i słyszymy. Aktywność mózgu może zostać zmierzona za pomocą czułych elektrod, mocowanych do głowy.

Badania EEG pokazują, że mózg jest indukowany w celu dostrojenia go do różnych częstotliwości. Proces dostrajania mózgu z dominującej częstotliwości jego fal do fal dochodzących z zewnątrz nazywamy “unoszeniem”.

Reakcja korowa

Reakcja korowa to reakcja mózgu sprawdzająca, czy bodziec pasuje do danego rytmu. Jeśli powtarza się on ciągle z określoną prędkością, fale mózgowe dopasują się do jego wzorca. Mózg pracuje rytmicznie (jak zegar) i generuje odpowiedź, podążając za daną częstotliwością (tzw. częstotliwościowa reakcja mózgu – FFR).

Zachodzi synchronizacja.

 

Odpowiedź mózgu na unoszenie na poziomie 10 HZ

Częstotliwościowa reakcja mózgu

W latach 50 Roberta A. Monroe zainteresował związek pomiędzy wzorcami dźwiękowymi a falami, bazując na osiągnięciach innych badaczy, wykorzystał jako narzędzie pulsujące dźwięki, wywołujące częstotliwościową reakcję mózgu (FFR). W swoim eksperymencie zastosował słuchawki i przeprowadził ludzi przez różne stany umysłu (fale: alfa, beta, delta, gamma, theta). W maju 1975 r. Robert A. Monroe opatentował swój wynalazek.

Podczas unoszenia fal mózgowych wykorzystywane są określone impulsy tonów. Podczas stymulacji częstotliwość pulsowania stopniowo się zmienia, zmienia się również wzorzec fal mózgowych (FFR). Prowadzi to do zmiany stanu umysłu, zależnego od częstotliwości.

WZÓR: Wzorzec dźwiękowy o częstotliwości 4 Hz wprowadzi umysł w stan uśpienia, gdyż jest to naturalna częstotliwość fal mózgowych podczas snu. Ten sam mechanizm może być zastosowany dla różnych stanów umysłu, włącznie z koncentracją, relaksacją czy medytacją.

Audiostymulacja Braintronics zazwyczaj rozpoczyna się od niskiego zakresu częstotliwości Beta. W celu łagodnego dostrojenia fal mózgowych system prowadzi je powoli poprzez wyższe, a następnie niższe częstotliwości Alfa. Fale Theta i Delta używane są w celu osiągnięcia stanu głębokiej relaksacji.

Najważniejszym celem technologii Braintronics jest synchronizacja fal mózgowych w celu osiągnięcia pożądanej aktywności mózgu. Nie ma znaczenia, czy będzie to stan relaksu, snu czy przyswajania wiedzy – wszystko jest możliwe.

Twój mózg potrzebuje czasu do nauki. Synapsy i dendryty potrzebują ok. 3 tygodni aby wytworzyć nowe połączenia. Dzięki regularnemu stosowaniu terapii antystresowej Braintronics twój mózg nauczy się krok po kroku jak radzić sobie ze stresem, pokonać nerwowość, osiągnąć stan równowagi i wykonywać trudne zadania fizyczne i psychiczne.

Aplikacja Braintronics dostępna jest dla systemów Android i iOS.

Współpracują z nią nasze fotele masujące:
TitanAuraSkyliner II, Alphasonic IIIAlphasonic IIBetasonic IIHilton III, Higher Smart

a także mata masująca Quattromed V BT oraz poduszki MediDream.

Z aplikacji można również korzystać niezależnie, bez urządzenia.NAPISALI O BRAINTRONICS

  • O działaniu aplikacji Braintronics i jej zastosowaniu w firmach, w celu niwelowania stresu w miejscu pracy przeczytasz na portalu Businesinsider.pl
Raty 0%
30 dni na zwrot
Darmowa dostawa
Upominek od firmy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium