Urządzenia do masażu pleców i kręgosłupa - propozycje od Casada.pl

Urządzenia do masażu pleców i kręgosłupa - propozycje od Casada.pl
Co statystycznie najczęściej dolega człowiekowi? Oczywiście plecy - nie ma tu chyba elementu zaskoczenia. 
Bóle pleców stanowią aż 96% dolegliwości bólowych, które trapią Polaków. Gonią je bóle nóg (85%), a tuż za nimi plasują się bóle szyi (79%). 
Co jest powodem bólu pleców? Kręgosłup zbudowany jest z różnych "elementów" i w zasadzie każdy z nich może być powodem bólu. Tutaj możliwości mamy cały wachlarz: schorzenia wrodzone lub nabyte, przeciążenia, niewłaściwa postawa, sedacyjny (siedzący) tryb życia i brak aktywności fizycznej, niewłaściwy materac do spania. 
 
Czy można zapobiegać powstawaniu tych dolegliwości, a gdy już nas dopadną - skutecznie sobie z nimi radzić? 
Można. Do tego właśnie służą urządzenia do masażu pleców, czy jak kto woli, urządzenia do masażu kręgosłupa. 
 

Czy urządzenia do masażu kręgosłupa masują kręgosłup?

Zacznijmy od najważniejszego. "Urządzenie do masażu kręgosłupa" jest nazwą umowną. Nie masujemy bowiem samego kręgosłupa, a tzw. mięśnie przykręgosłupowe. Cóż to są za mięśnie? To te struktury, które otaczają kręgosłup i nim poruszają. 
Aby nasz kręgosłup prawidłowo funkcjonował, a także by mógł się regenerować musi być sprawny mechanicznie, to znaczy, że mięśnie przykręgosłupowe musza być elastyczne, mocne i mieć dobrą koordynację. W tym wspomoże je odpowiedni masaż.  
 

Co dają urządzenia do masażu pleców?

Spięte mięśnie przykręgosłupowe to popularny powód dolegliwości bólowych. Dobrym rozwiązaniem jest w takim wypadku masaż np. na macie masującej plecy.

Wszystkie maty masujące z serii Quattromed wykonują masaż z pomocą techniki Shiatsu. To połączenie ugniatania z tzw. wałkowaniem. Ten rodzaj masażu pozwala usunąć spięcia oraz uelastycznić mięśnie. 

Dodatkowym atutem mat jest funkcja ogrzewania nefrytowego. Już samo ogrzewanie wpływa na mięśnie relaksująco, natomiast podgrzany nefryt wytwarza promieniowanie długie podczerwone, które przenika w głąb mięśni, rozluźniając ich najgłębsze struktury. 

Pamiętajmy, że nasz organizm nie rozpoznaje pojedynczych mięśni, ale całe grupy, które wykonują określony ruch. Ważnym jest więc, aby rozmasowywać mięśnie wzdłuż całego kręgosłupa, a nie skupiać się tylko na miejscu, które nas boli. O tym należy pamiętać szczególnie wtedy, gdy korzystamy z mniejszych urządzeń do masażu pleców, jak na przykład poduszka masująca.  

Przyrządy do masażu pleców - podręczna alternatywa

 Zdarzają się sytuacje, kiedy masaż pleców jest nam bardzo potrzebny, ale nie dysponujemy matą - choćby ze względu na to, że jesteśmy poza domem i nie mamy dostępu do źródła zasilania. 
W takich sytuacjach pomocne okażą się różnego rodzaju mniejsze przyrządy do masażu pleców, jak na przykład masażer ręczny Tappymed III czy pistolet do mięśni MediGunPRO
 
Dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z maty do akupresury MioMat - bardzo skutecznie pozwala ona zniwelować napięcia mięśni i uśmierza bóle pleców. 
 
Jeśli borykasz się z bólami pleców, warto zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie masujące. Pamiętaj też, aby wzmacniać m.in. mięśnie brzucha - ich osłabienie powoduje nadmierne napinanie mięśni grzbietu. Nasze ciało to złożony mechanizm, do którego trzeba podchodzić holistycznie. Fizjoterapeuta lub osteopata na pewno pokaże Ci, w jaki sposób robić to prawidłowo. 
My tymczasem służymy fachową poradą w zakresie doboru najlepszego urządzenia do masażu na Twoje dolegliwości. 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium