Mata masująca - jak wybrać właściwą?

Mata masująca - jak wybrać właściwą?

Na co warto zwrócić uwagę, kupując matę masującą?

Mata masująca - domowe centrum relaksu i rehabilitacji

Mata masująca to urządzenie wszechstronne, a jednocześnie niewielkie - w sam raz na warunki domowe. Wymasuje plecy i pośladki, ogrzeje, pomoże się zrelaksować...
Nie jest jednak łatwo wybrać właściwy model. Czym się więc kierować, podejmując decyzję o zakupie maty?

Mata macie nierówna

W ofercie firmy Casada znajdują się aż trzy maty masujące:

Każda z nich jest inna, każda ma inne przeznaczenie i nieco odmienne funkcjonalności.

Najpierw więc powinniśmy zastanowić się nad tym:
- gdzie będziemy użytkować matę - w domu, czy w samochodzie?
- jakie ma być jej przeznaczenie? Czy bardziej relaksacyjne, czy raczej powinna wspomóc lub zastąpić podczas nieobecności naszego fizjoterapeutę?
- który odcinek kręgosłupa dolega nam najbardziej, na którym chcielibyśmy najmocniej się skupić?

Te pytania pozwolą nam dokładnie ustalić, jakie funkcjonalności powinna posiadać mata idealna. Gdy już na nie odpowiemy, możemy przystąpić do wybierania urządzenia.

Informacje podstawowe

Każda mata masująca marki Casada healthcare posiada nefrytowe głowice masujące. Głowice te są ogrzewane i emitują promieniowanie długie podczerwone.
Ogrzewanie można włączyć lub wyłączyć w dowolnym momencie masażu.

Jak każdy produkt z nefrytowymi głowicami, nasze maty masujące objęte są nieodpłatnym przedłużeniem gwarancji do lat 10 łącznie. Wystarczy tylko zarejestrować produkt na https://rejestracja.casada.pl. 

Wszystkie maty sterowane są za pomocą zintegrowanego pilota. Piloty są bardzo proste w obsłudze i intuicyjne. Gdy nie korzystamy z maty, pilota można schować do specjalnej kieszonki.

Różnice w konstrukcji mechanizmu

Różnice w konstrukcji mechanizmu to kluczowe różnice, determinujące funkcjonalności mat.

Mata masująca Quattromed III ma najprostszą i jednocześnie najlżejszą konstrukcję, dlatego śmiało można ją zabierać w podróż. Można z niej również korzystać w samochodzie podczas przerw w podróży, ponieważ posiada ona również zasilacz do gniazda zapalniczki samochodowej (to jedyna mata z zasilaczem samochodowym).

Mata Quattromed III wykonuje masaż shiatsu oraz masaż wibracyjny (siedzisko). Mata masująca Quattromed IV S-line również wykonuje masaż shiatsu i ma funkcję wibracji w siedzisku, jednak posiada zupełnie inna konstrukcję mechanizmu. Szyna, po której porusza się robot masujący, ma kształt dopasowany do anatomicznej krzywizny kręgosłupa - stąd w nazwie maty "S-line" ("linia S"). Dzięki temu rozwiązaniu głowice masujące przez cały czas dochodzą do odcinka lędźwiowego  i dokładnie go rozmasowują.

Quattromed V BT to najbardziej zaawansowana technologicznie mata masująca, zbliżona funkcjonalnie do fotela masującego . Wykonuje nie tylko masaż shiatsu, lecz również masaż ostukujący.

Programy masażu

Wszystkie maty realizują masaż całych pleców, a także masaż wybranego odcinka: górnego lub dolnego.

W matach Quattromed III i Quattromed IV można wybrać jedną z technik masażu shiatsu: wałkowanie lub ugniatanie oraz ustalić kierunek obrotu głowic masujących (do wewnątrz lub na zewnątrz).
Quattromed III pozwala na ustalenie szerokości rozstawu głowic masujących (3 pozycje: wąska - średnia - szeroka), a Quattromed IV oferuje również masaż punktowy (tylko dla ugniatania): za pomocą strzałek góra - dół wybieramy pojedynczy punkt masażu

Quattromed VBT pozwala nie tylko wybrać masaż shiatsu lub masaż ostukujący, lecz również pozwala ustawić parametry tego masażu:

  • szerokość rozstawu głowic masujących
  • punkt masażu
  • dla masażu shiatsu: intensywność masażu (trzy stopnie)
  • dla masażu ostukującego: tempo masażu (wolno lub szybko), albo interwał
  • (szybko - wolno lub wolno - szybko).

Ponadto Quattromed V BT posiada trzy automatyczne programy masażu: Wyciszający, Pobudzający oraz Regenerujący.

Częstotliwość wibracji

Wibracja w siedzisku maty Quattromed III pracuje zawsze z tą samą częstotliwością. W matach Quattromed IV S-line oraz Quattromed V BT mamy do wyboru aż trzy częstotliwości wibracji.

Czas masażu

Masaż realizowany przez matę masującą Quattromed V BT trwa 15 minut. Czas masażu kontrolujemy dzięki diodom, znajdującym się w górnej części pilota (co 3 minuty gaśnie dioda).

Quattromed III oraz Quattromed IV S-line umożliwiają wybór czasu masażu: 5, 10 lub 15minut.

Braintronics

Mata Quattromed V BT to pierwsza na rynku mata masująca, współpracująca z aplikacją Braintronics.

Braintronics to autorski program terapii antystresowej, stworzony przez Casadę. Łączy on specjalnie  zaprojektowane ścieżki dźwiękowe (muzyka relaksacyjna + dudnienia różnicowe) z delikatnym, kojącym masażem.

Masaż oraz muzyka relaksacyjna pomagają nam odprężyć się w warstwie świadomej i ułatwiają relaksację umysłu. Sprawiają, że jest on bardziej podatny na działanie dudnień różnicowych, dzięki którym mózg zaczyna produkować "zrelaksowane" fale mózgowe. Regularne korzystanie z aplikacji Braintronics pomaga uporać się z przewlekłym stresem, wpływa dodatnio na jakość snu i samopoczucie.

Najlepsza mata masująca dla Ciebie

Jeśli mimo przeczytania tego artykułu nadal nie masz pewności, która mata masująca jest idealna dla ciebie, koniecznie skontaktuj się naszymi konsultantami. Nie tylko pomogą wybrać odpowiednie urządzenie, ale i wskażą najkorzystniejszą ofertę cenową.

Telefony kontaktowe: 95 780 00 20 lub 733 44 00 44. Można również zamówić rozmowę lub skontaktować się z nami przez aplikację Czater.

Wszystkie maty można przetestować w naszych salonach sprzedaży w Gorzowie Wielkopolskim i Tarnowie Podgórnym.


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium