Mata do akupresury - pytania i odpowiedzi

Mata do akupresury - pytania i odpowiedzi

Maty do akupresury cieszą się obecnie ogromną popularnością. Okazuje się jednak, że macie sporo pytań, dotyczących tego produktu. Postanowiliśmy więc pozbierać je wszystkie i udzielić Wam na nie wyczerpujących odpowiedzi. 

Jak korzystać z maty do akupresury?

Na pytanie, jak korzystać z maty igłowej odpowiedź jest tylko jedna: dokładnie tak, jak chcecie :) 

Na macie można leżeć - zarówno na łóżku, jak i na podłodze. Można też korzystać z niej np. w pracy i położyć ją na krześle, na którym siedzimy przy biurku (efekt: poprawa koncentracji). Czas spędzony na macie może być czasem relaksu i wypoczynku, ale jeśli nie lubicie "pustych przebiegów" korzystajcie z maty podczas wykonywania codziennych czynności: oglądania telewizji, czy np. na stojąco, podczas mycia zębów. 

Czy z maty należy korzystać w ubraniu, czy na gołą skórę?

To, czy korzystamy z maty w ubraniu czy bez jest kwestią indywidualną. Na początku bezpieczniej jest kłaść się na macie w lekkim stroju, najlepiej wykonanym z naturalnych materiałów. Gdy ciało przyzwyczai się do kolców, można śmiało pozbyć się odzienia. 

Jak często można korzystać z maty do akupresury?

Z maty można korzystać nawet codziennie. Pamiętajmy, że czas i częstotliwość należy zawsze dopasować do potrzeb swojego organizmu. 

Czy z maty można korzystać podczas miesiączki?

Mata z kolcami wspaniale pomaga uśmierzyć dolegliwości, z którymi borykają się kobiety w czasie menstruacji: zmniejsza dyskomfort, niweluje bolesne skurcze. Przywraca również równowagę emocjonalną, która w tych daniach bywa zachwiana.

Czy na macie do akupresury można spać?

Jakkolwiek ciało dość szybko przyzwyczaja się do kolców i po pewnym czasie korzystanie z maty przestaje być bolesne, nie zalecamy spania na macie. Mata służy do bodźcowania organizmu, "kolce" stymulują bowiem zakończenia nerwowe zlokalizowane na skórze. Co za dużo, to niezdrowo ;)

Czy są przeciwwskazania do korzystania z maty do akupresury?

Tak, istnieją przeciwwskazania do korzystania z maty do akupresury oraz sytuacje, w których bezwzględnie należy zasięgnąć porady lekarza odnośnie do możliwości i sposobu korzystania z maty. Przeciwwskazanie stanowią przede wszystkim choroby i uszkodzenia skóry (zranienia, poparzenia), choroby nowotworowe, ostre stany zapalne, żylaki, zaburzenia krzepliwości krwi (w tym kuracja lekami przeciwzakrzepowymi). Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny zasięgnąć porady lekarza.

Czy mata do akupresury odchudza?

Mata igłowa może wspomagać odchudzanie, ale kluczem do utraty wagi jest odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Samo leżenie na macie nie powoduje utraty nadmiarowych kilogramów, niestety... 

Jak w ogóle działa mata akupresurowa?

W dużym uproszczeniu - mata stymuluje zakończenia nerwowe, znajdujące się na skórze i harmonizuje pracę organizmu, wspomaga odporność i działa relaksująco.

Jak czyścić matę do akupresury?

Wbrew pozorom utrzymanie maty w czystości jest bardzo proste. Wystarczy zdjąć jej poszycie i przepłukać je w ciepłej wodzie z delikatnym detergentem, a następnie rozwiesić do wysuszenia. 

Jeśli zabrudzone są kolczaste rozetki - można je wyczyścić za pomocą miękkiej szczoteczki z delikatnym detergentem. 

 

Mamy nadzieję, że znaleźliście odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Jeśli jednak znajdzie się coś, o co chcielibyście nas dopytać - jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji.  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium