Dofinansowanie PFRON na zakup masażera

Czy wiesz, że możesz otrzymać dofinansowanie PFRON na zakup urządzeń marki Casada?

Na co można dostać dofinansowanie z PFRON?

Niemal wszystkie nasze urządzenia: fotele masujące (m.in. modele Ecosonic, Polux czy Alphasonic II), maty i masażery a także platforma wibracyjna PowerBoard 3.0, mogą mieć zastosowanie w rehabilitacji.   

Zgodnie z definicją: "Sprzęt rehabilitacyjny, to urządzenia i sprzęty zalecone przez lekarza, niezbędne do rehabilitacji w warunkach domowych, nieobjęte ubezpieczeniem zdrowotnym Narodowego Funduszu Zdrowia ( NFZ). Sprzęt rehabilitacyjny traktowany jest w przepisach odmiennie niż wyroby medyczne - nie ma określonego katalogu sprzętów rehabilitacyjnych".

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać dofinansowanie z PFRON? Podpowiemy Ci w kilku prostych krokach.


1. Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać dofinansowanie z PFRON?

Dofinansowanie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego przeznaczone jest dla osób w każdym wieku, z każdym stopniem niepełnosprawności, którym lekarz zalecił sprzęt do rehabilitacji w domu, tj. u których zachodzi potrzeba prowadzenia rehabilitacji w warunkach domowych przy użyciu tego sprzętu.   

Aby uzyskać dofinansowanie z PFRON należy spełnić kryterium dochodowe: o dofinansowanie mogą ubiegać się osoby, jeżeli przeciętny miesięczny dochód, w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych, podzielony przez liczbę osób we wspólnym gospodarstwie domowym, obliczony za kwartał poprzedzający miesiąc złożenia wniosku, nie przekracza kwoty:

  • 50% przeciętnego wynagrodzenia na osobę we wspólnym gospodarstwie domowym,
  • 65% przeciętnego wynagrodzenia w przypadku osoby samotnej,

Wysokość dofinansowania zakupu sprzętu rehabilitacyjnego wynosi do 80% jego kosztu, nie więcej jednak niż wysokość pięciokrotnego przeciętnego wynagrodzenia. Udział własny wnioskodawcy to minimum 20% wartości sprzętu do rehabilitacji. 

 

2. Jakie dokumenty trzeba przygotować, aby złożyć wniosek o dofinansowanie?

 Procedura nie jest skomplikowana. Należy przygotować następujące dokumenty:

  • aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
  • oświadczenie o wysokości dochodów,
  • dokument potwierdzający przewidywany koszt zakupu sprzętu (np. specyfikacja cenowa)
  • zaświadczenie od lekarza wskazujące zasadność korzystania z określonego sprzętu do rehabilitacji w warunkach domowych.

Wnioski można składać przez cały rok. Dofinansowania natomiast wypłacane są do momentu, do którego powiatowe centrum pomocy rodzinie (PCPR) dysponuje środkami finansowymi na ten cel.

 

3. Gdzie złożyć dokumenty?

Aby ustalić podmiot, do którego należy złożyć wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu do rehabilitacji, skorzystaj z poniższej wyszukiwarki:

https://sow.pfron.org.pl/wnioskodawca/kreator/wybierz-jst?id=243&a=info
 

Dlaczego warto wybrać urządzenia marki Casada?

Urządzenia marki Casada przełamują barierę niedostępności rehabilitacji, w sytuacji gdy osoba rehabilitowana ma problemy z dojazdem do punktów rehabilitacyjnych lub wymaga codziennej rehabilitacji, a z różnych względów nie jest ona możliwa.

Nasz zespół zapewnia pomoc w wyborze odpowiedniego urządzenia i dostarcza wymagane przez jednostkę finansującą zakup dokumenty (faktura proforma lub oferta cenowa).  

Przykłady zastosowania urządzeń marki Casada w rehabilitacji - platforma wibracyjna PowerBoard

W roku 2018 nawiązaliśmy współpracę z trzebnickim ośrodkiem fizjoterapii Reh4U. 
Tam nasza platforma wibracyjna PowerBoard znalazła szerokie zastosowanie w rehabilitacji m.in. pacjentów neurologicznych, pacjentów po urazach wielonarządowych, dzieci z porażeniem mózgowym. Jest również wykorzystywana w regeneracji sportowej.

Zachęcamy do obejrzenia materiałów na temat zastosowania platformy wibracyjnej PowerBoard w poszczególnych przypadkach chorobowych na naszym kanale YouTube.

 

Przykłady zastosowania urządzeń marki Casada w rehabilitacji - fotel masujący

Pamiętniki z recyclingu

Historia pana Pawła wzruszyła nas z wielu powodów - to jeden z tych Klientów, z którymi cały czas jesteśmy w kontakcie.  

Pan Paweł choruje na stwardnienie rozsiane. Poprawę swojego stanu zauważył w sanatorium, gdy korzystał z zabiegów na Canoo V - urządzeniu do masażu łydek i stóp. Najpierw kupił więc to właśnie urządzenie, a po pewnym czasie zdecydował się na zakup fotel masującego, aby zadbać o mięśnie całego ciała. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania zarówno pana Pawła, jak i jego lekarza. 

Historię pana Pawła możecie przeczytać na naszym blogu w artykule pt. "Pamiętniki z recyclingu"

 

Przykłady zastosowania urządzeń marki Casada w rehabilitacji - pistolet masujący MediGunPRO

Pistolet wibracyjny to urządzenie, które pozwala samodzielnie wykonać masaż wszystkich grup mięśniowych. Korzystają z niego sportowcy, jak również osoby, które z różnych względów potrzebują intensywnego masażu.

O możliwościach zastosowania pistoletu do mięśni MediGunPRO w terapii różnych urazów czy dolegliwości możecie dowiedzieć się od Marka Purczyńskiego - znanego fizjoterapeuty. 

Zachęcamy do obejrzenia jego materiałów na kanale Youtube.  


 

Niemal każde z naszych urządzeń znajduje zastosowanie jako sprzęt do rehabilitacji - powyżej zaprezentowaliśmy jedynie wybrane przykłady. 

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego modelu lub porady w zakresie formalności, niezbędnych do uzyskania dofinansowania z PFRON - skontaktuj się z nami, a udzielmy Ci wszelkich informacji Kontakt

 

Raty 0%
30 dni na zwrot
Darmowa dostawa
Upominek od firmy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium