Z poradnika alergika - jak radzić sobie z alergią wziewną

Z poradnika alergika - jak radzić sobie z alergią wziewną

Alergia wziewna. Kto jej nie doświadczył, ten nie jest w stanie sobie wyobrazić, jak bardzo potrafi napsuć człowiekowi krwi i... zdrowia. Nie jest to bowiem nieszkodliwe "wiosenne psikanie - nieleczona alergia wziewna może doprowadzić do wystąpienia astmy. 

Niewidzialny winowajca

Za alergie wziewne odpowiadają niewidoczne gołym okiem cząsteczki, unoszące się w powietrzu. Gdy zetkną się one z błonami śluzowymi powodują reakcję alergiczną, dlatego te cząsteczki nazywamy alerganami. 

Alergeny mogą być zewnątrzpochodne - to alergeny sezonowe, z którymi stykamy się np. na dworze: pyłki roślin czy niektórych gatunków pleśni; lub wewnątrzpochodne - inaczej całoroczne, znajdujące się w naszych domach: alergeny kurzu domowego, pleśni, zwierząt. 

Objawy alergii

Niestety, nie mamy tutaj jednego wzorca - objawy mogą być najróżniejsze. Często są to: 

 • nawracające, przewlekłe i trudne do leczenia infekcje górnych dróg oddechowych bez gorączki - wskutek błędnej diagnozy leczone antybiotykami,
 • nawracający wodnisty katar,
 • swędzący nos, drapanie w gardle,
 • napadowe kichanie,
 • suchy, uporczywy kaszel, który może prowadzić nawet do wymiotów,
 • duszności,
 • niespokojny sen i trudności oddechowe podczas snu - spanie z otwartą buzią, chrapanie,
 • zawracające zapalenia spojówek, łzawienie czy swędzenie oczu,
 • czasem wymioty i biegunka

Zdiagnozowanie alergii nie jest łatwe, a ustalenie alergenu bywa bardzo, bardzo trudne... 

 

Ulga dla alergika

Niestety, trudno jest uporać się z alergią. Bezwzględnie należy stosować się do wskazań lekarza prowadzącego i stosować przepisane leki. 

Można jednak postarać się ograniczyć ilość alergenów lub po prostu mniej się na nie eksponować. 

 • W okresie pylenia nie spaceruj po łąkach, a w ogrodach i parkach noś maseczkę na twarzy. Jeśli możesz - wyjedź nad morze! To idealne otoczenie dla alergików i astmatyków. Wraz z morską bryzą wdychamy jod, magnez, brom i wapń – składniki łagodzące alergiczne stany zapalne.

 • Postaw na domowy dress code - gdy wracasz z dworu przebierz się, przemyj twarz. W ten sposób ograniczysz ekspozycję i usuniesz alergeny, które mogły osiąść na tobie podczas pobytu na dworze.

 • Unikaj dymu papierosowego, smogu, spalin, a także... mocnych perfum. Nasilają objawy alergii. 

 • Wietrz mieszkanie po deszczu - wtedy w powietrzu unosi się najmniej pyłków. 
  Jeśli akurat nie pada - spryskaj firankę wodą, aby ograniczyć ilość alergenów, które przenikną do wnętrza. 

 •  Korzystaj z oczyszczacza powietrza

 

Oczyszczanie powietrza

Oczyszczacz powietrza to najlepszy przyjaciel alergika. O ile nie jesteś w stanie wyeliminować alergenów na zewnątrz, o tyle możesz pozbyć się ich z wnętrza swojego mieszkania - zwłaszcza, jeśli zainwestujesz w odpowiedni model. 

Oczyszczacz powietrza Aerotronic to nasza propozycja nie tylko dla alergików: niezbędny jest w każdym domu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wzrasta skażenie powietrza. Aerotronic jest cichy, może więc pracować nawet przez całą noc! 

System 7 filtrów pozwala usunąć z powietrza pyłki roślin, szkodliwe gazy dymne, wirusy i bioaerozole obecne w pomieszczeniach, PM2,5, ultradrobne cząsteczki o wielkości do 0,001 μm, a także wszystkie lotne substancje organiczne

Aerotronic osiąga skuteczność o 20x wyższą, niż standardowy oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA. 

Alergia rozkwita na wiosnę

W związku z ociepleniem klimatu sezon na alergie wziewne trwa niemal cały rok - wiosną jednak rozkwita pełną piersią. Dla alergików rozpoczyna się teraz okres łykania tabletek, których skutkiem ubocznym jest często senność i uczucie rozbicia.

Aerotronic nie może towarzyszyć Wam wszędzie, jednak pomoże zadbać o czyste i wolne od alergenów powietrze w Waszych domach. Przekonajcie się, o ile łatwiej zasypia się i budzi w pomieszczeniu, w którym pracuje ten cichy oczyszczacz

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium