Trening w 15 minut

Trening w 15 minut

Każdy z nas chciałby mieć piękne ciało i świetną formę, jednak samymi chęciami trudno jest osiągnąć stan idealny. Jak więc osiągnąć swój cel, jeśli w ferworze codziennych obowiązków nie znajdujemy czasu na wizyty na siłowni i trening z trenerem personalnym lub po prostu nie czujemy się dobrze w takich miejscach?

I tu z pomocą przychodzi platforma wibracyjna PowerBoard.

Trening w 15 minut

Trening wibracyjny to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce zadbać o doskonałą formę fizyczną, ale... nie ma na to czasu, nie lubi siłowni, uważa, że trening to nuda. Platforma wibracyjna aktywizuje te same mięśnie, ścięgna i nerwy, do których pobudzenia dochodzi w trakcie treningu na siłowni. Trening wibracyjny ma jednak tę przewagę, że wystarczy go stosować kilka razy w tygodniu po 10 - 15 minut, by uzyskać podobne efekty, jak po kilku godzinach intensywnych ćwiczeń.

Wibracje, wytwarzane przez platformę aktywizują nie tylko wszystkie mięśnie naszego ciała - w tym mięśnie głębokie, o istnieniu których pewnie nawet nie wiedzieliście, ale i wszystkie układy. Poprawiają krążenie krwi i limfy (dlatego skóra jest napięta i znika cellulit), przyspieszają metabolizm i usuwanie toksyn z organizmu oraz spalanie tłuszczu. Sprzyjają rozwojowi siły, wytrzymałości, poprawie zmysłu równowagi i koordynacji. Zapobiegają powstawaniu kontuzji. Wibracje stymulują również wytwarzanie kostniny, co może być bardzo istotne w profilaktyce osteoporozy.

Trening dla leniwców

PowerBoard ma pewną super moc, za którą kochają go osoby nie lubiące sportu. Można na nim nic nie robić. Naprawdę. I w dodatku to „nic” całkiem dobrze działa.

"Nicnierobienie" na platformie wibracyjnej polega na tym, że włączamy ulubiony program, stajemy na platformie, włączamy platformę i stoimy na niej przez 15 minut. Tak po prostu. Stoimy w pozycji narciarza, na lekko ugiętych kolanach, a trening robi się sam.

Wibracje sprawiają, że nasze mięśnie kurczą się i rozkurczają – a więc wykonują pracę. Jeśli ugniemy kolana mocniej i opuścimy ciało niżej lub wyprostujemy się nieco poczujemy, jak wibracje „przemieszczają się”, poczujemy, że mocniej wibrują inne partie ciała.

Taka forma treningu nazywana jest treningiem pasywnym i polecana się ją np. osobom starszym, które chcą poprawić koordynację psychofizyczną czy wszystkim, którzy muszą dopiero „wyrobić” kondycję. Taka forma treningu stosowana jest również w trakcie rehabilitacji.

Czy trening pasywny ma sens? Oczywiście, że tak i nawet potrafi zmęczyć. Co więcej, warto od niego zaczynać przygodę z platformą wibracyjną, aby przyzwyczaić organizm do tego rodzaju aktywności. Ale jeśli chcemy uzyskać spektakularne efekty w super szybkim czasie – dołóżmy ćwiczenia.

Trening dla aktywnych

PowerBoard nie służy tylko do stania. Na platformie zrobimy brzuszki, wykroki, deski czy przysiady. Możemy także ćwiczyć na niej z różnymi przedmiotami – hantlami, gumami oporowymi, talerzami itp. Nie ogranicza nas platforma, tylko wyobraźnia.

Co się wtedy dzieje?
Otóż nasze mięśnie dostają impuls od platformy – kurczą się i rozkurczają. Dodatkowo my zadajemy im pracę: przysiady, wykroki, brzuszki. Wykonują więc w tym samym czasie większą pracę, niż wykonywałyby na nieruchomym podłożu. Większa praca to szybsze efekty, a czas treningu pozostać może niezmienny – nadal jedyne 15 minut. 

Co zmieni platforma wibracyjna PowerBoard w Twoim życiu?

Przede wszystkim nasza platforma wibracyjna zmieni Twoje podejście do ćwiczeń. Przekonasz się, że trening może być naprawdę przyjemny i że dasz radę zrobić go samodzielnie. Na naszym kanale YT znajdziesz przykładowe ćwiczenia i wskazówki trenera.

Szybko się przekonasz, że Twój trening przynosi efekty – a efekty zawsze motywują do pracy.

Zakup PowerBoarda jest również okazją do zmiany sposobu odżywiania. Wiemy o tym, że zdrowy styl życia to nie tylko aktywność fizyczna, lecz również odpowiednio zbilansowana dieta. Nasz dietetyk nieodpłatnie przygotuje ją dla Ciebie na podstawie wywiadu żywieniowego.

Nie obawiaj się, że będziesz popijać wodą znienawidzoną marchewkę. Dieta będzie nie tylko zorientowana na Twój cel, lecz również uwzględni Twoje preferencje żywieniowe. Podsuniemy Ci także wskazówki dotyczące suplementacji.

Wystarczy poświęcić 15 minut dziennie 3 razy w tygodniu, aby zapoczątkować wielką zmianę: poprawić swoją formę, wygląd i samopoczucie. PowerBoard Ci w tym pomoże.

 

Jeśli zainteresowała Cię platforma wibracyjna - dowiedz się o niej więcej! Wszystkie modele znajdziesz w zakładce Platformy wibracyjne.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium