Promocje
Słuchawki Beoplay H8i Bang&Olufsen ROZPAKOWANE -17%
Platforma wibracyjna PowerBoard 3.0 -29%
Platforma wibracyjna PowerBoard 3.0
4 900,00 zł 3 500,00 zł
szt.
Zestaw akcesoriów PowerBoard -18%
Zestaw akcesoriów PowerBoard
790,00 zł 650,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Słowniczek pojęć

TECHNIKI MASAŻU STOSOWANE W MASAŻERACH I FOTELACH MASUJĄCYCH MARKI CASADA HEALTHCARE

 

 • UGNIATANIE

  Wałki do masażu wykonują małe okrężne ruchy po obu stronach kręgosłupa równocześnie.
  Odczucia: Kciuki wykonujące stanowcze, okrężne ruchy po obu stronach kręgosłupa.
  Technika masażu: Naśladuje ugniatające kciuki masażysty. Druga faza masażu jest trochę bardziej intensywna od wałkowania i jest uważana za bardziej głęboki masaż mięśni

  Korzyści / efekty:
  - zmniejsza napięcie i bolesność poprzez rozciąganie i ściąganie mięśni,
  - poprawia krążenie i pomaga doprowadzić składniki odżywcze w okolice kręgosłupa.

 • WAŁKOWANIE

  Owalno-eliptyczne wałki powoli i delikatnie przesuwają się w górę i w dół pleców w okolicy kręgosłupa, jednocześnie kolejno przesuwając się ze strony na stronę.
  Odczucia: Wałkowanie działa jak ręce terapeuty: stanowczo lecz delikatnie naciskające mięśnie raz z jednej, raz z drugiej strony kręgosłupa.
  Technika masażu: Emuluje rytmiczne uderzenia. Jest to pierwsza część masażu wykonana przez profesjonalnego masażystę. Ta technika ma na celu rozgrzanie i rozluźnienie mięśni, a jednocześnie przygotowanie pleców na głębszy terapeutyczny masaż.

  Korzyści / efekty:
  - Rozluźnia napięte mięśnie
  - Poprawia krążenie
  - Odpręża plecy

 • OSTUKIWANIE

  Następujące po sobie ostukiwanie wzdłuż kręgosłupa pobudza wszystkie jego elementy, stawy oraz mięśnie grzbietu, wspierające pracę kręgosłupa.
  Odczucia: Pięści lub krawędzie dłoni szybko ostukujące mięśnie pleców.
  Technika masażu: Naśladuje masaż ostukujący, popularny w medycynie sportowej, czyli głęboką terapię mięśni.

  Korzyści / efekty:
  - Napina mięśnie i łagodzi napięcie kręgosłupa
  - Pobudza mięśnie pleców, co daje lepsze ukrwienie i dotlenienie komórkowe.

 • OKLEPYWANIE

  Energiczne oklepywanie mięśni.
  Odczucia: Energiczne lecz delikatne "klaśnięcia" na ciele.
  Technika masażu: Oklepywanie mięśni spodnią powierzchnią otwartych dłoni.

  Korzyści / efekty:
  - Poprawia ukrwienie mięśni
  - Stymuluje układ nerwowy
  - Zmniejsza stres

 • KOMPRESJA

  Następujące kolejno dotknięcia wzdłuż pleców, które naciskają zarówno na mięśnie i stawy wokół kręgosłupa.
  Odczucia: Obręcze dłoni stanowczo uciskają mięśnie wzdłuż kręgosłupa, a następnie dośrodkowo w kierunku kręgosłupa. Kolejno masujące "dłonie" wprawiają ciało w kojący, wahadłowy ruch.
  Technika masażu: Naśladuje technikę masażu często używaną w medycynie sportowej i terapii kręgosłupa przez kręgarzy. Ruch ten dociera do głębokich tkanek mięśniowych uciskając je i  zmuszając do rozluźnienia. Ruch wahadłowy rozluźnia także stawy kręgosłupa - jest charakterystyczny dla terapii kręgosłupa.

  Korzyści / efekty:
  - Pomaga stawom i mięśniom zregenerować się po ćwiczeniach, długich godzinach spędzonych za biurkiem i po silnym stresie
  - Poprawia krążenie krwi i limfy
  - Stosowana w obszarze nóg uwalnia od obrzęków
  - Może poprawić ogólną sprawność i postawę

 • WIBRACJE

  Technika wibracyjna wprowadza całe ciało w miarowe drgania, które pobudzają krążenie krwi, poprawiając tym samym ukrwienie całego organizmu.

  Korzyści / efekty:
  - rozluźniające, kojące oddziaływanie na organizm
  - działanie przeciwbólowe
  - stymuluje tworzenie kostniny

 • ZERO GRAWITACJI

  Zero Gravity to pozycja zainspirowana badaniami, prowadzonymi przez NASA, dlatego nazywa się ja również "pozycją atronauty". Zapewnia ona taki układ ciała, w którym  zostaje ono maksymalnie odciążone - wszystkie jego układy i narządy: stawy, mięśnie, układ krążenia. Odciążony, lepiej dotleniony organizm szybciej się regeneruje.

  Nasze fotele masujące posiadają dwustopniową regulację pozycji Zero Gravity.

 


 

URZĄDZENIA MASUJĄCE CASADA HEALTHCARE

 • PLATORMA WIBRACYJNA

  Również: platforma fitness, wibroplatforma, platforma wibrująca, platforma do wibrotreningu. Platforma wibracyjna PowerBoard to nowoczesne urządzenie do treningu, relaksacji i rehabilitacji.

  Działanie platformy polega na wytwarzaniu wibracji. Drgania stymulują mięśnie osoby, znajdującej się na platformie do kurczenia się i rozkurczania - czyli do wykonywania pracy nawet, gdy osoba ta "tylko" stoi na urządzeniu. Gdy doda do tego aktywne ćwiczenia - mięśnie wykonają o wiele większą pracę, niż podczas analogicznego treningu na stabilnym podłożu.

  Relaksacja na platformie wibracyjnej może polegać np. na rolowaniu łydek - sprawdzi się po aktywności fizycznej jak np. bieganie czy jazda na rowerze.

  Platforma może być również wykorzystywana do rehabilitacji (zarówno PowerBoard 2.1 jak i PowerBoard 3.0) - zwłaszcza w przypadku osób spastycznych. Bardzo efektywnie pomaga rozluźnić napięte mięśnie (niskie częstotliwości / prędkości wibracji). W takim przypadku zawsze jednak należy zasięgnąć porady rehabilitanta czy lekarza prowadzącego, aby ustalić czy i w jakim zakresie można stosować platformę wibracyjną.
  Na platformie można wzmacniać mięśnie i stawy, pracować nad poprawą koordynacji, czucia głębokiego, stabilizacji i koncentracji.

    

 • MATA MASUJĄCA

  Również: mata z masażem, mata z masażerem, mata do masażu, mata shiatsu; to specjalna nakładka na siedzisko, która kryje w sobie mechanizm masujący.  Składa się z dwóch części: siedziska i oparcia.

  W siedzisku kryją się silniki wibracyjne - zaawansowane technicznie maty masujące pozwalają na wybranie kilku interwałów wibracji, w starszych matach do masażu znajduje się tylko jedna opcja wibracji.

  W oparciu maty masującej znajduje się mechanizm, który wykonuje masaż pleców - całych lub ich wybranego odcinka. Często jest to masaż shiatsu (dlatego można się spotkać z określeniem "mata shiatsu"), jednak maty najnowszej generacji, jak Quattromed V BT, wykonują również inne techniki masażu - np. masaż ostukujący.

  Mata masująca to świetne rozwiązanie do małego mieszkania, jak również dla osób, które w trakcie roku zmieniają miejsce zamieszkania - mogą one zabrać swój masażer ze sobą.

  Wszystkie maty masujące marki Casada healthcare posiadają nefrytowe głowice masujące - gwarancję na nie można nieodpłatnie przedłużyć do lat 10.

   

 • FOTEL MASUJĄCY

  Również: fotel z masażem, fotel z masażerem, fotel do masażu; to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do masażu. To niezależny, specjalnie zaprojektowany mebel, realizujący kompleksowy masaż całego ciała (stopy, łydki, dłonie, przedramiona, ramiona, plecy, kark, pośladki).

  Zaawansowane technicznie fotele masujące niemal do złudzenia naśladują pracę dłoni rehabilitanta. Wykonują wiele technik masażu - indywidualnie lub razem.

  Fotele masujące posiadają również automatyczne programy masażu - w tych najlepszych można zaprogramować 2 lub 3 indywidualnie zmodyfikowane programy masujące.

   

   

   

   

Raty 0%
30 dni na zwrot
Darmowa dostawa
Upominek od firmy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium