Masażer, PowerBoard, Sport, Wywiady, Zdrowie

Seniorzy na PowerBoard!

Dziś koniecznie musimy sprostować pewną plotkę.

UWAGA, UWAGA!!!! Platforma wibracyjna Power Board nie jest tylko dla młodych!
To nieprawda, że platforma “telepie” tylko młodych, zdrowych i wysportowanych.
To nieprawda, że to tylko fitness.

PowerBoard to urządzenie dla każdego – również dla seniorów. Nawet tych, którzy nie cieszą się dobrym zdrowiem. 

 

POWER DLA SENIORA

Trening na platformie wibracyjnej nie zna ograniczeń wiekowych. Jedynym czynnikiem, który stawia nam granice podczas użytkowania urządzenia jest nasza kondycja oraz stan zdrowia.
Power Board nie pyta nas o wiek. Z powodzeniem trenuje aktywnych osiemdziesięciolatków, którzy startują w maratonach czy zgrabne panie po sześćdziesiątej wiośnie, które utrzymują dzięki niemu doskonałą formę i młodzieńczą sylwetkę.

POPRAWA KONDYCJI – W ZDROWYM CIELE…

Najczęstszą intencją użytkowników platformy wibracyjnej jest po prostu poprawa bądź utrzymanie dobrej formy. Power Board angażuje wszystkie grupy mięśniowe, pobudza do pracy całe ciało i wszystkie układy. Wzmacnia cały układ ruchu, pobudza krążenie, poprawia metabolizm. A wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu.
Power Board to rozwiązanie idealne dla osób, które krępują się iść na siłownię, nie lubią takich miejsc lub zwyczajnie nie mają na to czasu. Tak, tak, nasi seniorzy są często bardzo zabiegani. Historie o starszych paniach nudzących się w domu możemy schować między bajki…

POWER BOARD A CHOROBY NEUROLOGICZNE

Power Board wytwarza wibracje o różnej częstotliwości. Użytkownik ma do dyspozycji 20 “prędkości” wibracji: od bardzo delikatnego kołysania po bardzo szybkie drgania.
Wolne programy przeznaczone są przede wszystkim do celów rehabilitacyjnych i sprawdzają się m.in. w leczeniu schorzeń neurologicznych, przy zaburzeniach koordynacji, równowagi, obniżonym lub nadmiernym napięciu mięśniowym.
Urządzenie może być wykorzystywane m.in. w rehabilitacji osób cierpiących na Zespół Parkinsona.
Delikatne wibracje działają rozluźniająco i relaksujące – urządzenie można wykorzystywać więc również do uspakajania czy wyciszania pacjentów.

POWER BOARD A CHOROBY UKŁADU RUCHU

Wzmocnienie i usprawnienie układu ruchu przy pomocy platformy wibracyjnej to jedna z zalet treningu. Warto wiedzieć, że osoby, które z różnych względów nie powinny nadmiernie obciążać i forsować stawów (np. w związku z otyłością czy schorzeniami stawów kolanowych) powinny rozpoczynać przygodę z platformą na siedząco.
Należy położyć płasko stopy na platformie w niewielkim rozkroku i uruchomić delikatne wibracje (np. na poziomie 3). Ważne: kąt pomiędzy udami a podudziem powinien wynosić 90 stopni!
W ten sposób usprawnimy i wzmocnimy m.in. stawy kolanowe.
Power Board pomaga również w rehabilitacji po urazach (w tym sportowych) – naderwaniach mięśni, złamaniach i pęknięciach kości (wibracje pobudzają proces kostnotwórczy).

WIBRACJE NA OSTEOPOROZĘ

Tak, tak, tak! Drogie Panie – nie namawiamy do dzikich szaleństw, lecz do systematycznego treningu na niższych prędkościach. pomoże on wzmocnić cały kościec.
Uwaga – jeśli ubytek kasy kostnej jest znaczny, występują złamania kręgów – wtedy nie korzystamy z platformy.

WIBRACJE NA NIETRZYMANIE MOCZU I KAŁU

Z nietrzymaniem moczu i kału można walczyć skutecznie. Trening wibracyjny pomaga wzmocnić mięśnie – również te, które odpowiadają za kontrolowanie naszych czynności fizjologicznych. Regularny trening szybko przyniesie pierwsze widoczne rezultaty.

NIEDOWŁADY, PARALIŻE, ZANIKI MIĘŚNI

Platforma wibracyjna Power Board to bardzo wygodne urządzenie do rehabilitowania pacjentów z niedowładami i paraliżami kończyn. Warto tu zasięgnąć wcześniej porady rehabilitanta, aby pomógł ułożyć odpowiedni program ćwiczeń, który będzie najbardziej adekwatny do potrzeb pacjenta.

Power Board to niezwykle wszechstronne urządzenie, które znajdzie zastosowanie w każdym domu. Skorzysta z niego cała rodzina – od wnuka po pradziadka 😉

JEŚLI NIE WIESZ, W JAKI SPOSÓB POWER BOARD MÓGŁBY POMÓC RÓWNIEŻ TOBIE – NAPISZ NA BIURO@casada.pl  ALBO ZADZWOŃ DO NASZEGO BIURA 95 737 41 14. 

Uwaga! Wszelkie informacje zawarte w niniejszym artykule mają charakter orientacyjny. Każdy przypadek medyczny należy rozpatrywać indywidualnie. W razie wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza.