PowerBoard 2.1 VS PowerBoard 3.0

PowerBoard 2.1 VS PowerBoard 3.0

Zastanawiasz się nad zakupem platformy wibracyjnej PowerBoard i nie wiesz, który model wybrać?
Najnowszy model PowerBoard 3.0, czy może znany i dostępny już od dłuższego czasu na rynku PowerBoard 2.1?
Czym różnią się od siebie oba urządzenia i dla kogo są przeznaczone?

Porównaliśmy dla Ciebie oba urządzenia, omawiając szczegółowo różnice – teraz na pewno wybór będzie łatwiejszy.

Na pierwszy rzut oka

To, co przede wszystkim od razu rzuca się w oczy to nowa kolorystyka – obudowa platformy wibracyjnej PowerBoard 2.1 jest biała, natomiast nowy PowerBoard 3.0 wykonany został w kolorze szarym.

Gumowa nakładka w obu modelach jest czarna i w obu modelach posiada oznaczenia trzech poziomów rozstawu stóp. Również wyświetlacz jest identyczny – nie zaszły też żadne zmiany w zakresie wyświetlanych przez niego informacji.

Choć oba modele PowerBoarda działają na tej samej zasadzie, to właśnie w sposobie ich działania leżą największe różnice.

Zakresy częstotliwości pracy

Przede wszystkim zmienił się zakres częstotliwości pracy urządzenia.
PowerBoard 2.1 pracuje w zakresie 7 – 13,7 Hz, natomiast PowerBoard 3.0 pracuje w zakresie częstotliwości 8 – 22 Hz. Co to oznacza?
Częstotliwość drgań to ilość drgań na sekundę. PowerBoard 2.1 wykonuje ich maksymalnie 13,7, a PowerBoard 3.0 – aż 22 ruchy platformy w jednej sekundzie.
Nowy PowerBoard ma więc większą moc – częstotliwość początkowa w obu urządzeniach jest natomiast bardzo zbliżona (PB 2.1 – 7 Hz, PB 3.0 – 8,0 Hz).

Zakresy prędkości pracy

Istotną zmianę wprowadziliśmy również w zakresach prędkości pracy urządzenia.
PowerBoard 2.1 ma 20 poziomów prędkości – zmiany pomiędzy kolejnymi prędkościami są wyraźnie odczuwalne. Prędkość pracy urządzenia na poziomie 18 – 20 zarezerwowana jest dla osób o doskonałej kondycji fizycznej, zaprawionych w bojach sportowców. Drgania odczuwane są bardzo intensywnie, dlatego należy utrzymywać idealną pozycję, odpowiednio rozłożyć środek ciężkości, aby nie obciążać stawów.
Te prędkości na pewno nie są przeznaczone do codziennego treningu – raczej do pracy nad wytrzymałością u osób, które z wysiłkiem fizycznym są za pan brat.

PowerBoard 3.0 ma aż 99 poziomów prędkości. Dzięki temu różnice pomiędzy kolejnymi prędkościami są nieznaczne, odczuwamy je bardzo delikatnie. Dla kogo przeznaczone są prędkości 85 – 99?

Wbrew pozorom… nie tylko dla profesjonalistów.

Amplituda

W PowerBoard 3.0 zmniejszyliśmy amplitudę wychylenia platformy aż o połowę.
To znaczy, że choć platforma kołysze się szybciej, jej ruch jest płytszy, a dzięki temu – nie sprawia nam on trudności, ponieważ jest mniej odczuwalny (ale nie mniej skuteczny!!!).
PowerBoard 2.1 wychyla się o 6 – 9 – 18 mm (odpowiednio na pierwszym – drugim – trzecim znaczniku rozstawu stóp), tymczasem w PowerBoard 3.0 wychylenie wynosi 3 – 6 – 9 mm (odpowiednio na pierwszym – drugim – trzecim znaczniku rozstawu stóp).

W PowerBoard 3.0 prędkość wibracji nie jest tak mocno wyczuwalna, dlatego osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z treningami śmiało mogą korzystać z wyższych prędkości. Łatwiej jest zwiększać intensywność treningu.

Oba modele PowerBoard’a współpracują ze wszystkimi akcesoriami.
Trening można urozmaicić dzięki hantlom wibracyjnym PowerBoard oraz gumom oporowym PowerBand, a monitorować jego przebieg za pomocą pulsometru PulseSensor.

Po treningu, w celu relaksacji można wykorzystać nakładkę ReflexPad do masażu podeszw stóp, ewentualnie ud lub pośladków – również ona pasuje do obu modeli.

Podsumowanie

  • PowerBoard 3.0 jest zdecydowanie łagodniejszy, choć ma większą moc.
    Dzięki mniejszemu wychyleniu platformy nasz organizm łatwiej adaptuje się do wibracji i nie odczuwa dyskomfortu – łatwo utrzymać równowagę podczas treningu, a stawy są jeszcze mniej obciążane, niż w poprzednim modelu.PowerBoard 3.0 sprawdzi się więc lepiej w przypadku osób cierpiących na zaburzenia równowagi, z dużą nadwagę, schorzeniami stawów.
  • PowerBoard 2.1 ma mniejszą moc od swojego następcy, jednak wibracje są o wiele bardziej odczuwalne.
    Wysokie poziomy prędkości świetnie sprawdzą się w przypadku profesjonalnych sportowców, chcących poprawić wydolność organizmu.

Na obydwu urządzeniach można ćwiczyć w taki sam sposób – oba PowerBoardy umożliwiają kompleksowy trening wszystkich partii ciała, relaksację, a także – pod okiem i ze wskazaniem specjalisty – rehabilitację.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium