PowerBoard w Reh4U

PowerBoard w Reh4U

Gdy wypuszczaliśmy na rynek platformę wibracyjną Power Board wiedzieliśmy, że nie jest to tylko sprzęt do treningu. Wiedzieliśmy, że wibracje mają dodatni wpływ na koncentrację, koordynację, że wzmacniają mięśnie, ścięgna i stawy…

Jednak tak naprawdę pełne spectrum działania Power Board’a pomógł nam odkryć Ośrodek Rehabilitacyjny Reh4U z Trzebnicy. To właśnie oni pierwsi przyjrzeli się naszej platformie profesjonalnym, fizjoterapeutycznym okiem i odkryli, jaki w niej drzemie potencjał rehabilitacyjny.T o oni zostali Ambasadorem marki Power Board i wdrożyli platformę do swojej codziennej pracy z pacjentami.

Gdybyśmy mieli opisać Reh4U w kilku słowach powiedzielibyśmy, że jest to świeża, prężnie działająca marka, świadcząca zupełnie nową jakość rehabilitacji. Warto jednak przedstawić Wasz ośrodek bardziej szczegółowo. 

Ośrodek Rehabilitacyjny Reh4U tworzy grupa energicznych i pełnych inicjatywy ludzi. Naszą misją jest świadome i profesjonalne podejście do pacjenta. Zajmujemy się nim w sposób kompleksowy. Przygotowujemy pacjentów przed zabiegami operacyjnymi, takimi jak: wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego, rekonstrukcja więzadeł, itp., oraz zajmujemy się nimi po przebytych operacjach. Usprawniamy sportowców, osoby aktywne fizycznie, przygotowując ich do intensywnego wysiłku fizycznego. Prowadzimy pacjentów po wypadkach komunikacyjnych czy innych urazach mechanicznych, którzy chcą szybko wrócić do dawnej sprawności. Poza prowadzeniem zabiegów rehabilitacyjnych, koncentrujemy najwyższej klasy specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Dzięki temu pacjent nie traci czasu na czekanie i umawianie się w kolejnych instytucjach, tylko jest kompleksowo zaopiekowany i prowadzony w jednym miejscu.

Współpracujemy min. z chirurgiem dr Maciejem Paruzelem, ortopedą, osteopatą, neonatologiem, endokrynologiem, patomorfologiem, a także z dietetykiem. W naszym ośrodku prowadzi swoje działania również chirurg medycyny estetycznej oraz kosmetolog. Ważną rolę pełnią u nas psychiatra oraz psychoterapeuci. Zajmujemy się również usprawnieniem wydolności mózgu poprzez warsztaty neurobiofeedback.

Wiem, że jesteście bardzo mocno skoncentrowani na ofercie stricte rehabilitacyjnej – skąd zatem wzięła się tutaj platforma wibracyjna, do tej pory kategoryzowana przez nas wyłącznie jako sprzęt fitness?

O Power Board dowiedzieliśmy się od jednego z naszych pacjentów, który zapytał, czy przy jego dolegliwościach i schorzeniach urządzenie może być wykorzystywane. Nie znaliśmy urządzenia, więc poprosiliśmy o kontakt z producentem sprzętu, a ten zadziałał tak szybko  i skutecznie, że następnego dnia prowadziliśmy już „doświadczenia” na swoim własnym urządzeniu. 

Fizjoterapeuci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem sprawdzali możliwości, jakie daje Power Board. Sprzęt sukcesywnie stawał się wspomaganiem do terapii manualnej indywidualnej pacjentów. Na dzień dzisiejszy urządzenie stało się jednym z podstawowych elementów wspomagających terapię.

Z jakimi pacjentami pracujecie na Power Board?

Grupy schorzeń pacjentów najczęściej korzystających z urządzenia z dobrym skutkiem terapeutycznym to przede wszystkim:

  • pacjenci z niedowładem mięśni
  • pacjenci ze stwardnieniem rozsianym
  • pacjenci po urazach kończyn dolnych (np.: złamaniach, urazach)
  • pacjenci po wypadkach komunikacyjnych - wielourazowi
  • pacjenci, u których występuje spastyka mięśni
  • pacjenci po zabiegach medycyny estetycznej (po liposukcji, zabiegach laserowych)- sportowcy przygotowujący się do treningów, którzy chcą poprawić wydolność organizmu- sportowcy po urazach, dużych przeciążeniach, którym urządzenie pomaga likwidować zakwasy
  • dzieci ze skoliozami.

Nasz ośrodek rozpoczął testowanie i w zasadzie wprowadził już jako element stałych usług zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem platformy wibracyjnej Power Board. Celem nadrzędnym jest tutaj likwidacja cellulitu tzw. pomarańczowej skórki, zmian tłuszczowych skóry, zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha oraz ud. Usługi cieszą się rosnącym powodzeniem, ponieważ efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu

.Na Power Board pracujemy również z naszymi stałymi pacjentami, którzy borykają się z chorobami przewlekłymi i przychodzą na zabiegi do ośrodka codziennie bądź rzadziej, ale regularnie. 

Największe zainteresowanie urządzenie wzbudza wśród dzieci, wzmaga ich koncentrację podczas prowadzenia podstawowych, czasem mozolnych i rutynowych ćwiczeń. Platforma zmusza do koncentracji uwagi, wzmożonej koordynacji, wyciszenia się i skupienia na jak najbardziej dokładnym wykonywaniu ćwiczeń i poleceń fizjoterapeuty. Jest to także wspaniała nagroda po zakończonej terapii i prawidłowo wykonanych ćwiczeniach.

Szczególnie zainteresował nas moduł rekonstrukcji, czyli usprawniania pacjentów po urazach mechanicznych, powstałych np. wskutek wypadku komunikacyjnego. Pacjenci „rekonstrukcyjni” również odbywają zabiegi z wykorzystaniem Power Board’a.

Projekt Rekonstrukcja powstał w odpowiedzi na problem braku kompleksowych rozwiązań dla osób poszkodowanych, które chcą szybko powrócić do zdrowia, a tym samym zminimalizować skutki wypadku. Został on rozszerzony o różne elementy, które finalnie tworzą bardzo kompleksową strukturę skoordynowanej opieki.

Dzięki współpracy Instytutu Opieki Zdrowotnej z Ośrodkiem Rehabilitacyjnym Reh4u obejmujemy pacjentów opieką lekarską, rehabilitacyjną, opiekuńczą, psychologiczną. Jeśli wymaga tego proces rekonstrukcji zdrowia, pacjentowi zapewniony jest transport oraz akomodacja, także szereg innych usług, takich jak konsultacje dietetyków czy wsparcie prawne.

Pacjenci zgłaszający się do programu otrzymują opiekę medyczną i rehabilitacyjną najwyższej jakości, dzięki czemu mogą skupić się wyłącznie na tym, by szybko wrócić do zdrowia.

Istotnym elementem naszej pracy jest dobór odpowiednego sprzętu rehabilitacyjnego. Nieustannie szukamy nowoczesnych, skutecznych rozwiązań, które pozwolą na relatywnie szybki i skuteczny proces rehabilitacji. Liczy się czas i efekt terapii - sprzęt, na którym pracujemy, musi być tego gwarantem. Żaden sprzęt nie jest zatem przypadkowy. Prowadzimy turnusy rehabilitacyjne wykorzystując egzoszkielet, na stałe prowadzimy zabiegi w kriokomorze ogólnoustrojowej. Codziennej rehabilitacji naszych pacjentów towarzyszą min laser wysokoenergetyczny, terapia Indiba, a niebawem w naszej ofercie pojawią się zabiegi w komorze hiperbarycznej. Dołączenie do tego zestawu platformy wibracyjnej Power Board nastąpiło bardzo naturalnie.

Co daje stosowanie naszego urządzenia u pacjentów z porażeniem czterokończynowym?

Zaobserwowano, że zastosowanie platformy wibracyjnej przed terapią manualną indywidualną zmniejsza spastykę, w konsekwencji pacjent czuje się rozluźniony, co poprawia jego nastawienie do planowanych zajęć. Urządzenie zastosowane po wykonaniu terapii manualnej sprawia, że poprawia się kondycja ruchowa pacjenta, urządzenie mobilizuje do prawidłowego napięcia mięśniowego.

Power Board dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym?

Jak najbardziej. Jest on stosowany do stałej terapii: do ćwiczeń związanych z pracą nad równowagą, ćwiczeń wzmacniających mięśnie nóg, obręcze barkowe, dodajemy ćwiczenia na urządzeniu Power Board. U pacjentów z tą jednostką chorobową zaobserwowaliśmy w krótkim czasie znaczną poprawę chodu oraz koordynacji. Dzięki stosowaniu urządzenia w każdej terapii u pacjentów z SM poprawia się komfort życia poprzez możliwość utrzymania równowagi, pacjenci tym samym zaczynają pokonywać bariery   architektoniczne, lepiej wchodzą w funkcje społeczne.

Możemy zatem uznać, że platforma wibracyjna Power Board może odgrywać istotną rolę jako element zabiegów rehabilitacyjnych dla różnych typów jednostek chorobowych. Myślę, że Power Board spełnił Wasze oczekiwania? 

Urządzenie w sposób znakomity spełnia oczekiwania. Jest bardzo estetyczne, jego prostota sprawia, że jest optymalny w użyciu. Cieszy się dużym zainteresowaniem i powodzeniem wśród pacjentów, przez co terapia przebiega jako zabieg ciekawy i inny. Bardzo duży efekt terapeutyczny zauważa się podczas pracy z dziećmi. Docenić też należy fakt, że urządzenie stało się naturalnym narzędziem pracy z pacjentami z różnymi grupami chorobowymi, ale też dobrze sprawdza się podczas pracy ze sportowcami oraz pacjentami w ramach różnych zabiegów medycyny estetycznej.

Jeśli zainteresowała Was działalność Ośrodka Rehabilitacyjnego Reh4U i chcielibyście zapoznać się z jego pełną ofertą – zapraszamy do odwiedzenia ich strony TUTAJ.

O Power Board dowiecie się więcej TUTAJ.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium