Podsumowanie wyzwania "30 dni z PowerBoard"

Podsumowanie wyzwania "30 dni z PowerBoard"

Powszechnie wiadomo, że największym autorytetem na świecie cieszą się amerykańscy naukowcy – grupa o tyle liczna, co kompletnie anonimowa. My jednak postanowiliśmy zaufać nie amerykańskim naukowcom, a pełnym badawczego zapału trzebnickim fizjoterapeutom z ośrodka Reh4U, ale… od początku!

19 marca 2018 r Reh4U rzuciło rękawicę PowerBoardowi – rozpoczęło program pt. „Wyzwanie: 30 dni z PowerBoard”. Celem programu było zweryfikowanie, jakie dokładnie będą efekty trzydziestu 15-minutowych treningów na platformie – treningów raczej pasywnych, niż aktywnych (czyli bez udziału ćwiczeń).

Do udziału zgłosiło się 12 pań w różnym wieku, w różnej kondycji fizycznej, różnym stanie zdrowia i z różnymi celami. Dwie panie nie zakwalifikowały się do programu ze względu na stan zdrowia – czyli zostało 10 uczestniczek.

Wszystkie uczestniczki zostały zważone oraz zmierzone w talii, biodrach i udach. Zrobiono również zdjęcia sylwetek wszystkich pań.
I się zaczęło!

Panie trenowały niemal codziennie. Większość czasu przeznaczyły na trening pasywny, czasem jednak wykonywały na platformie dodatkowe ćwiczenia, wykorzystując także akcesoria: gumy fitnessowe oraz hantle. Treningi odbywały się na różnych częstotliwościach wibracji – w zależności od samopoczucia w danym dniu.

Po trzydziestu dniach panie zostały ponownie sfotografowane i różnica widoczna była już gołym okiem!

U wszystkich uczestniczek wyzwania zauważalna jest poprawa… samopoczucia. Na zdjęciach „po” są bardziej pewne siebie, wyprostowane, z uniesionymi do góry podbródkami. Uniosły się również piersi i pośladki – praktycznie u wszystkich pań!

Pomiary dały natomiast zaskakujące wyniki. Przez raptem 30 dni paniom udało się zrzucić średnio po 3 cm w pasie i w biodrach. Rekordzistki w pasie zgubiły 6 cm i 11 cm, „rekordowe” biodra zeszczuplały aż o 7 cm, a uda – o 3 cm. A to wszystko w rezultacie trzydziestu 15-minutowych treningów na PowerBoard 2.1!

Zobaczcie, jak prezentują się nasze bohaterki i jak przebiegało ich Wyzwanie – KLIK!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium