Jak wybrać masażer stóp?

Jak wybrać masażer do stóp?

Stopa pełna cudów

Ludzka stopa jest niezwykle złożona. Składa się z 26 kości, 33 stawów, 21 mięśni i ponad 100 ścięgien. Znajdują się na niej także zakończenia nerwowe - tych z kolei jest niemal 8000! Ten złożony narząd pełni funkcję podporowo - nośną i lokomocyjną: pomaga utrzymać równowagę, dźwiga nasze ciało i pozwala nam się przemieszczać. 

Nasze stopy wykonują codziennie ogromną i bardzo ważną pracę - warto więc pochylić się nad nimi i zadbać o ich sprawność oraz komfort. 

 

Masaż stóp

Masaż stóp to najlepszy, najbardziej skuteczny, a jednocześnie najprzyjemniejszy zabieg, który da stopom wytchnienie, rozluźni je i usprawni. Na pewno znacie pojęcia "akupresura" i refleksoterapia" - na tym właśnie polega dobry masaż stóp. 
Jak go wykonać? Najlepiej zaopatrzyć się w masażer stóp - w ten właściwy. 

Aby wybrać odpowiedni masażer trzeba najpierw określić swoje potrzeby:
 
- czy stopy puchną?
- czy mamy zimne stopy?
- czy wolimy masaż delikatny, czy raczej intensywny?
- w jakich okolicznościach / sytuacjach będziemy korzystać z masażera? W domu, czy np. również w podróży?

Odpowiedzi na te pytania zdeterminują bowiem najważniejsze funkcjonalności urządzenia. 

 

Masażer stóp - w domu i w podróży

Najlepszym modelem dla osób, którym marzną stopy jest FootInn II. Ten masażer do stóp posiada bowiem funkcję ogrzewania. Przydaje się ona nie tylko w chłodne wieczory - pod wpływem ciepła mięśnie rozluźniają się i łatwiej się je rozmasowuje. 

FootInn II wykonuje masaż dwoma technikami. Specjalnie zaprojektowany wałeczek rozmasowuje podeszwy stóp, a poduszki kompresyjne uciskają boki i grzbiety, uwalniając stopy od uczucia ciężkości i usuwają obrzęki. 
Pomyśleliśmy również o piętach, które są specjalnie opracowywane za pomocą masażu wałkującego i kompresji. 

Do wyboru mamy trzy programy masażu: wałkowanie z kompresją, samą kompresję lub samo wałkowanie. Możemy więc dobrać rodzaj masażu do swoich potrzeb - tym bardziej, że urządzenie pozwala na regulację intensywności kompresji i prędkości rolki masującej stopy. Ogrzewanie można włączyć i wyłączyć w dowolnym momencie. 

Ten masażer stóp sprawdzi się w domu, w biurze oraz w samochodzie - jest bowiem lekki, poręczny i posiada zasilacz do gniazda zapalniczki samochodowej. Jeśli więc borykacie się z uczuciem niespokojnych nóg w samochodzie, przyda się Wam taki towarzysz podróży. 

 

Masażer stóp w wersji domowej

Jeśli masażer do stóp będzie używany wyłącznie w domowym zaciszu, warto rozważyć zakup modelu Reflexomed II

Ten model realizuje masaż 3D: głęboki, pełnowymiarowy, imitujący pracę ludzkich dłoni.
Wyposażony został w 3 programy automatyczne, realizowane za pomocą techniki wałkowania i kompresji: 

Relief - program stworzony z myślą o relaksacji stóp po ciężkim dniu;

Vigor - program  dający stopom zastrzyk energii;

Zone - zabieg dla przemęczonych i obolałych stóp. 

Reflexomed II posiada trzystopniową regulację intensywności kompresji. Masażer nie posiada ogrzewania, jednak z uwagi na fakt, że intensywnie pobudza krążenie w stopach brak tej funkcji nie jest szczególnie odczuwalny.   

 

Masaż nóg

A co, jeśli masaż stóp to za mało? Wtedy trzeba wybrać urządzenie, które umożliwia masaż stóp i masaż nóg. 

Canoo V to propozycja dla osób, które potrzebują intensywnego masażu stóp, łydek i opcjonalnie ud. Ten masażer bowiem posiada ruchomy element, umożliwiający wybór obszaru masażu stopy/łydki lub stopy/uda. 

Canoo V wykorzystuje dwie techniki masażu: wałek z wypustkami rozmasowuje podeszwy stóp, a poduszki kompresyjne uciskają stopy i łydki lub uda.  
Prędkość pracy wałka oraz intensywność kompresji mają trzy stopnie regulacji. Ten masażer stóp posiada również funkcję ogrzewania. 

Ta propozycja jest idealna dla osób, borykających się z obrzękami nóg oraz uczuciem ciężkich nóg. Intensywna kompresja pobudzi do pracy układ krwionośny i limfatyczny.

 

Dobrze - lepiej - najlepiej

Przed przystąpieniem do masażu stóp warto pamiętać, że stopy są często pospinane i pierwsze zabiegi mogą być odczuwalne. Nie należy się wtedy zniechęcać. 

Jeśli stopy są bardzo obolałe czy opuchnięte - zacznijcie od zrobienia im ciepłej kąpieli z dodatkiem soli lub podczas masażu skorzystajcie z funkcji ogrzewania. Przyspieszycie w ten sposób relaksację mięśni.

W miarę możliwości warto zadbać o okoliczności masażu - wieczorny masaż stóp przy akompaniamencie delikatnie sączącej się muzyki pozwoli na prawdziwie głębokie odprężenie ciała i umysłu. Pamiętajcie, że masując stopy oddziałujecie na cały organizm. 

 

Dla wszystkich masażerów stóp marki Casada healthcare oferujemy nieodpłatne przedłużenie gwarancji do lat 5, po dokonaniu rejestracji produktu na stronie https://rejestracja.casada.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium