Niezbędnik jesienny 2022

Niezbędnik jesienny 2022

"Jesienią, jesienią sady się rumienią (...)" pisała Maria Konopnicka. 
Złota polska jesień jest najpiękniejsza na świecie. Sęk w tym, że nie zawsze jest ona złota - często jest szara, bura i zimna. Jesienią notujemy spadki nastroju (depresja jesienna, inaczej Seasonal Affective Disorder – SAD) i gorsze samopoczucie fizyczne - na to wszystko składa się pogoda, krótsze dni, powrót do szkół i pracy, mniejsza ilość snu. 

Warto więc zadbać o to, aby uprzyjemnić sobie jesień i ograniczyć jej negatywne skutki. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie produktów, które pomogą Wam przetrwać ten nienajłatwiejszy okres w roku.  

 

Otul się ciepłem

Jesienią nasilają się bóle mięśni i stawów - nie tylko u osób dotkniętych schorzeniami, jak np. reumatyzm. Bóle mięśni doskwierają także przy jesiennych przeziębieniach.
Na jesienną słotę i chłód najlepszy jest ciepły kocyk, gorąca herbata i... mata grzejąca Dr. Stone

Powierzchnię maty pokrywają płaskie kamienie nefrytu i turmalinu, które mają dobroczynny wpływ na ludzki organizm, wspomagają procesy samoleczenia i harmonizują pracę organizmu. 

Mata grzejąca Dr Stone posiada regulację temperatury w zakresie od 30°C do 70°C, można więc dostosować temperaturę do aktualnych potrzeb: intensywnie rozgrzewać bolące korzonki lub delikatnie, stopniowo ogrzewać przemarznięte ciało.
Termoterapia działa pozytywnie na wiele układów naszego organizmu (krążeniowy, oddechowy, mięśniowy i nerwowy). Ciepło wpływa na obniżenie napięcia naczyń krwionośnych, zwiększenie się szybkość przepływu krwi oraz obniżenie ciśnienia. Stan ocieplenia zwiększa również wentylację płuc, reguluje napięcia mięśniowo-powięziowo-nerwowe, a także pozytywnie wpływa na regenerację tkanek miękkich.

Z maty można korzystać na leżącą lub na siedząco - jest uniwersalna. 

 

Wymasuj się

Masażer jesienią to rzecz niezbędna: przyniesie ulgę obolałym mięśniom i pomoże zrelaksować umysł. 
A wybór w tej dziedzinie jest niezwykle szeroki:

- jeśli Twoje stopy boleśnie odczuwają zmianę sandałów na pełne buty, a jesienny chłód sprawia, że wciąż marzną - idealnym rozwiązaniem będzie masażer do stóp Footinn lub Reflexomed lub masażer do nóg i stóp Canoo V, który nie tylko rozmasuje stopy, lecz również uwolni od napięć łydki;

- jeśli odczuwasz napięcia, przede wszystkim w górnym odcinku kręgosłupa - skorzystaj z bezprzewodowego masażera karku Neck2Go lub poduszki masującej Miniwell Twist2Go. Możesz też wesprzeć swój kark na rozgrzewającej poduszce - rogalu Fox. Jest ona najlepszym towarzyszem podróży, sprawdzi się również podczas oglądania telewzji czy lektury, zapewniając najwygodniejszą pozycję dla odcinka szyjnego kręgosłupa.

 - jeśli czujesz ogólne zmęczenie i rozbicie - najlepszym rozwiązaniem będzie mata masująca z serii Quattromed 

 

Akcja detoksykacja

Jesienią warto szczególnie zadbać o swoją odporność: wdrożyć suplementy, wzbogacić dietę i zafundować sobie kąpiele elektrolityczne, które działają odprężająco i harmonizująco na funkcjonowanie organizmu.

Warto w tym celu zaopatrzyć się w wanienkę do kąpieli elektrolitycznych BioVital . Urządzenie posiada już w zestawie mieszankę soli, można więc od razu przystąpić do zabiegu. 

Zabieg kąpieli elektrolitycznej jest nie tylko dobry dla naszego organizmu - to również wspaniały relaks.  

 

Kolczasty przyjaciel

Z matami i wałkami do akupresury warto przyjaźnić się cały rok - a już zwłaszcza jesienią! 

Kolczaste wypustki bowiem stymulują centralny układ nerwowy, co w efekcie skutkuje wyrzutem endorfin - hormonów szczęścia. Endorfiny działają na receptory opiatowe w mózgu, aby potęgować uczucie przyjemności oraz dobre samopoczucie, a także ograniczać odczuwanie bólu i doświadczanego dyskomfortu. Endorfiny pomagają funkcjonować, gdy jesteśmy kontuzjowani lub zestresowani.
Jesienią przyda się ich solidna dawka!

Najpopularniejszym i jedocześnie najbardziej wszechstronnym akcesorium do akupresury jest obecnie mata do akupresury, jednak możemy również zdecydować się również na wałek lub dysk

 

Mamy nadzieję, że tej jesieni pogoda dopisze i będziecie mogli cieszyć się jej najpiękniejszą stroną.
My, tak jesienią, jak przez cały rok, jesteśmy dla Was - gotowi by pomóc w doborze najlepszego narzędzia do walki lub profilaktyki przed jesienną chandrą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium