Na dobry sen - podpowiadamy, jak lepiej spać.

Na dobry sen - podpowiadamy, jak lepiej spać.

Dobry sen - dobre życie

Dobry sen jest nie do przecenienia. Niemowlęta i dzieci potrzebują go najwięcej. Potem przechodzimy w życiu okres, w którym wydaje się nam, że sen jest dla mięczaków. Zarywamy wtedy noce jeszcze bez konsekwencji. Później jednak, wraz z wiekiem coraz bardziej doceniamy możliwość wyspania się, a zarwane noce kładą się cieniem na naszym samopoczuciu i - w dalszej perspektywie - zdrowiu.

Ewa chce spać, czyli problemy ze snem

Chociaż sen jest naturalnym elementem naszego biologicznego rytmu, wcale nie tak łatwo jest dobrze spać. Codzienny stres, nadmiar obowiązków, brak stałych pór snu i czuwania powodują, że wiele osób ma problemy ze snem. Według niektórych badań dotykają one aż 30% - 40% dorosłych mieszkańców miast. P

roblem stanowi nie tylko bezsenność, lecz również niska jakość snu. Mamy z nią do czynienia wtedy, kiedy śpimy długo, jednak budzimy się zmęczeni. Co możemy zrobić, aby spać lepiej, wydajniej?

Badaj się regularnie

To bezwzględnie pierwszy punkt na liście.Jeśli pojawiły się problemy ze sen warto zrobić sobie badanie krwi i sprawdzić, czy wszystkie parametry mamy w normie.Badania w ogóle warto robić regularnie - przynajmniej raz do roku, tak jak przegląd samochodu. Gdy w badaniach pokażą się jakieś nieprawidłowości należy udać się do lekarza. Jeśli wyniki badania krwi są w normie - na spokojnie możemy szukać przyczyny naszych problemów w czynnikach zewnętrznych.

Nieodłączny towarzysz - stres

Nasze życie nie jest sielanką. Jesteśmy na stałe przypięci do maila i telefonu. Dzień pracy nie trwa 8 godzin - w pogoni za targetem, w wyścigu z deadlinem często zdarza się, że w pracy jesteśmy non-stop. Cały czas w dyspozycji, cały czas głową w tabelkach i wykresach. Rynek rządzi się twardymi regułami: dziś wygrywasz, jutro przegrywasz. Żaden etat nie trwa wiecznie, często jutro jest niepewne. Do tego dochodzą problemy osobiste czy finansowe.Chroniczny stres jest chorobą naszych czasów. Jak się z nim uporać?

Braintronics - relaksacja dla umysłu

Stresu z naszego życia nie jesteśmy w stanie wyeliminować. Możemy jednak nauczyć się radzić sobie z nim. Tutaj pomocna okaże się aplikacja Braintronics.

Braintronics to system audiostymulacji fal mózgowych. Innymi słowy: oddziałujemy na mózg dźwiękami o określonej częstotliwości, aby zmotywować go do wytwarzania "zrelaksowanych" fal mózgowych.Z aplikacji korzystać można podczas masażu w fotelach masujących, na macie masującej Quattromed V BT lub leżąc na poduszce profilowanej MediDream (albo na poduszce relaksacyjnej MediDream).Jeśli nie macie żadnego z tych produktów - po prostu korzystajcie z aplikacji w wygodnej pozycji, w której relaksuje się Wasze ciało.

Pierwsze efekty zobaczycie po ok. 2 tygodniach - ale jest to bardzo indywidualne. Większość osób już po pierwszych 3 sesjach odczuwa poprawę samopoczucia, łatwiej zasypia i lepiej śpi.

Niezawodna rutyna

Gdy już zadbaliście o obniżenie poziomu stresu, zadbajcie również o to, by kłaść się spać o stałych porach. Wtedy Wasz organizm będzie zaprogramowany na odpoczynek o określonej porze.

Na początku może to być ciężkie do wdrożenia, jednak warto zrezygnować z nocnego seansu w TV lub kolejnego rozdziału ciekawej książki na rzecz lepszego samopoczucia.

Dobry sen - diabeł tkwi w szczegółach

Pamiętaj o detalach, które ułatwią zaśnięcie i wpłyną pozytywnie na jakość snu:

  • Nie objadaj się przed snem - kolację zjedz ok. 2 godzin przed pójściem do łóżka. Zadbaj o to, by nie była ciężkostrawna.
  • Zrelaksuj się - poduszka MediDream ma wbudowane głośniki, przez które możesz odtwarzać ulubioną muzykę. Możesz też pomedytować, skorzystać z delikatnego masażu lub wziąć ciepłą kąpiel z dodatkiem olejku lawendowego.
  • Przewietrz sypialnię
  • Nie przegrzewaj pomieszczenia, w którym śpisz - temperatura 19 stopni Celsjusza jest optymalna do spania.

  Powyższy artykuł nie ma charakteru medycznego i nie może zastąpić konsultacji medycznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium