Mata masująca Quattromed IV S-line na twój krzyż!

Mata masująca Quattromed IV S-line na twój krzyż!

Dlaczego boli krzyż?

Bóle krzyża to bardzo powszechna dolegliwość. Dotyka niemal każdą "dorosłą" grupę wiekową, niezależnie od tego jaki prowadzi tryb życia: sedacyjny (siedzący) czy aktywny; i jaką pracę wykonuje (biurową czy fizyczną).

Odcinek lędźwiowy kręgosłupa obciążamy cały czas - zupełnie nieświadomie. Chodzimy w złym obuwiu (buty na obcasach, niewłaściwy profil podeszwy), nosimy plecak, torebkę czy teczkę na jednym ramieniu, nasze stanowiska pracy są nieergonomiczne, w nieprawidłowy sposób ponosimy dzieci... Przykłady można mnożyć. Mnożą się też dolegliwości.

Mata masująca - Twój domowy terapeuta

No dobrze... Boli nas w krzyżu i co dalej? Oczywiście wiadomo, że trzeba zacząć się pilnować i zwalczać złe nawyki podczas ponoszenia, siedzenia, stania (postawa!), najlepiej jest zapisać się na ćwiczenia typu "zdrowy kręgosłup", zmienić obuwie na "zdrowe"...Problem w tym, że złe nawyki trudno zmienić - potrzebny jest czas. Czas potrzebny jest również na ćwiczenia, a tu nie zawsze grafik zajęć klubów sportowych pokrywa się z naszym grafikiem.

W tej sytuacji z pomocą przyjdzie mata masująca. To sprytne urządzenie wymasuje całe plecy, a dodatkowo - masażem wibracyjnym potraktuje pośladki. Uśmierzy wiec dolegliwości, a ty spokojnie będziesz mógł wcielać w życie plan zmian dla zdrowia. Największym atutem takiego masażera jest jego dostępność - skorzystasz z niego we własnym domu, o dowolnej porze. Bez zapisów, karnetów, dojazdów. Mata do masażu ma też pewną przewagę nad masażystą ponieważ nigdy się nie męczy. Piąty masaż będzie tak samo intensywny, jak pierwszy!

Ale, ale - tutaj nie pomoże pierwsza lepsza mata masująca. Na wszelkie problemy odcinka lędźwiowego kręgosłupa najlepsza jest mata masująca Quattromed IV S-line.

Quattromed IV S-line - mata masująca inna, niż wszystkie...

Dlaczego Quattromed IV S-line? Na rynku jest przecież wiele różnych modeli - maty domowe, samochodowe, wibracyjne... Jednak tylko Quattromed IV S-line posiada mechanizm, dopasowany kształtem do anatomicznej krzywizny kręgosłupa.

Mechanizm wyprofilowany jest w kształcie litery S - taki właśnie kształt ma nasz kręgosłup.Głowice masujące tej maty poruszają się więc cały czas wzdłuż kręgosłupa i dochodzą nawet do odcinka lędźwiowego, który - gdy siedzimy prawidłowo - wypchnięty jest do przodu i wiele mat masujących po prostu do niego nie dosięga.

Ten szczególny kształt mechanizmu masującego sprawia, że siedząc na tej macie zachowujemy prawidłową pozycję - nasze lędźwie zostają wypchnięte do przodu. Zauważcie, że najczęściej siedzimy, czy to w domu, w pracy czy w samochodzie, w taki sposób, że całe nasze plecy przyklejone są do oparcia. To duży błąd, który odbija się nie tylko na naszej postawie, lecz również na samopoczuciu. Warto jest korzystać ze specjalnych nakładek np. w formie wałka, które pozwolą nam wypchnąć odcinek lędźwiowy w taki sposób, by zachować jego właściwą pozycję. 

Siedząc na macie masującej Quattromed IV S-line o pozycję nie musimy się martwić. Nie musimy się też martwić o to, że krzyże nie zostaną dokładnie wymasowane. Wybierzmy zatem odpowiednią technikę masażu - a do wyboru mamy masaż rozciągający (rolling) oraz masaż ugniatający (kneading), czyli masaż Shiatsu. Masaż ugniatający sprawdzi się wspaniale do rozmasowania bolących miejsc tym bardziej, że możemy go stosować również punktowo, w wybranym przez siebie miejscu. Masaż rozciągający pomoże rozszerzyć przestrzenie międzykręgowe, rozciągnąć mięśnie przykręgosłupowe.[

Mata masująca dziecinnie prosta w obsłudze 

Wszystkimi funkcjami maty do masażu Quattromed IV S-line sterujemy za pomocą pilota. Jest on niezwykle intuicyjny. Wybieramy na nim czas trwania zabiegu, technikę masażu, obszar (całe plecy, górne plecy, dolne plecy lub konkretne miejsce, czyli tzw. masaż punktowy), a także kierunek obrotu głowic masujący (do wewnątrz lub na zewnątrz).

Oprócz masażu pleców ta mata masująca realizuje również masaż... pośladków. Siedzisko wyposażone jest w silniki wibracyjne - pilotem wybieramy jedną z trzech częstotliwości wibracji.

Oczywiście jak każda porządna mata masująca Quattromed IV S-line posiada funkcję ogrzewania. Warto z niej korzystać, zwłaszcza gdy korzystamy z maty w celu uśmierzenia dolegliwości. Ogrzewanie pomaga rozluźnić mięśnie, w okolicy lędźwiowej najczęściej ma działanie przeciwbólowe, a przy okazji zwiększa poczucie komfortu i ułatwia ogólną relaksację.Ten model posiada jeszcze jedną wyjątkową funkcję - odpinane siedzisko. Dzięki temu możecie je wykorzystać np. do masażu stóp.

Funkcjonalność i elegancki design

Na pierwszym miejscu należy zawsze postawić funkcjonalność urządzenia, jednak miło, gdy jest ono również przyjemne dla oka i nie szpeci wnętrza. Nasza mata masująca broni się tutaj w każdym aspekcie!

Quattromed IV S-line wykonany jest ze szczególną dbałością o detale: pikowane poszycie, czerwona lamówka, haftowane logo, marszczona kieszonka na pilota.

Regularne korzystanie z masażu na Quattromed IV S-line pomoże uporać się z dolegliwościami zwłaszcza lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Pamiętajcie jednak, że najlepszy efekt odniesiecie wtedy, gdy wprowadzicie do swojego trybu życia zmiany. Choćby drobne ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium