Masażer karku - który model wybrać? Porównanie Neck2Go i Neck Massager II

Masażer karku - który model wybrać? Porównanie Neck2Go i Neck Massager II

Masażer karku - informacje podstawowe

W życiu wypada mieć głowę na karku, jednak jej ciężar często przypłacamy bólem odcinka szyjnego kręgosłupa. Nie jest to żart - nasz kark naprawdę cierpi przez ciągłe pochylanie głowy nad ekranem laptopa czy telefonu komórkowego. W odcinku szyjnym kumuluje się również stres. Odczuwamy go jako napięcie  i sztywność mięśni. 

Na szczęście możemy sobie pomóc. Profesjonalny masażer karku rozmasuje i rozgrzeje spięte mięśnie, by odzyskały elastyczność i przestały doskwierać.

W ofercie Casada healthcare znajdują się dwa modele: Neck2Go - bezprzewodowy masaże karku oraz Neck Massager II, zasilany sieciowo

 

Bezprzewodowo czy na prąd?

Jeśli często wyjeżdżamy, planujemy korzystać z masażera karku w samochodzie, w pracy lub plenerze - lepszym rozwiązaniem jest Neck2Go. Ten model posiada pojemny akumulator, dzięki któremu nie będziemy uzależnieni od dostępu do źródła zasilania. 

Jeśli natomiast planujemy korzystać z urządzenia przede wszystkim stacjonarnie - w domu lub w biurze, oba urządzenia będą odpowiednie.

 

Różnice w mechanizmie masującym

Jakkolwiek oba masażery realizują masaż Shiatsu, wspomagany funkcją ogrzewania, jest znaczna różnica w konstrukcji ich mechanizmów masujących. 

Neck Massager II posiada po dwie głowice masujące z każdej strony, które po założeniu masażera wypadają na tylnej części szyi. Są one zlokalizowane dość blisko siebie. Głowice te wykonują ruchy do wewnątrz lub na zewnątrz - w zależności od wybranego kierunku pracy. W trybie automatycznym same cyklicznie zmieniają kierunek pracy. 
Mechanizm masujący tego masażera karku jest osłonięty poszyciem z ekoskóry, a sam masaż jest łagodny, choć energiczny i efektywny. 

Mechanizm masujący masażera Neck2Go jest mocno wyeksponowany. Pokrywa go materiałowe poszycie, nie tłumiące intensywności pracy głowic. Głowice są rozmieszczone w większej odległości, dzięki czemu obejmują nie tylko kark na całej jego długości, ale i boki szyi - zachodzą "głębiej" do przodu, a pomiędzy nimi znajduje się obły, ruchomy element, który pomaga wymasować obszar u zbiegu szyi i ramion. Mamy więc wymasowany zarówno mięsień czworoboczny, dźwigacz łopatki, jak i mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy. Można więc śmiało powiedzieć, że Neck2Go to masażer karku i szyi

Masaż jest intensywny, do złudzenia przypomina pracę palców masażysty.

 

Automatyczne programy masażu

Neck Massager II daje nam trzy opcje masażu: masaż Shiastu ruchem głowic do wewnątrz, masaż Shiatsu ruchem głowic na zewnątrz oraz program automatyczny, w którym głowice automatycznie zmieniają kierunek obrotu co 1 minutę

Neck2Go również może realizować masaż Shiatsu w 3 wariantach: masaż Shiastu ruchem głowic do wewnątrz, masaż Shiatsu ruchem głowic na zewnątrz oraz specjalnie zaprojektowany masaż, w którym zmieni asie nie tylko kierunek pracy głowic, lecz również tempo ich pracy. Ten program sprawdzi się idealnie przy mocno spiętych i obolałych mięśniach: jest wolniejszy, pozwala rozmasować po kolei poszczególne partie mięśni.

Ponadto Neck2Go posiada dwustopniową regulację intensywności masażu - możemy więc podziałać na mięśnie z siłą dopasowaną do potrzeby chwili. 

 

Ciepło - zimno

Oba masażery karku posiadają funkcję ogrzewania, którą można włączyć lub wyłączyć w dowolnym momencie masażu

Funkcja ogrzewania sprawdzi się nie tylko w chłodnych miesiącach. Jest ona niezwykle istotna gdy mamy do czynienia z bardzo pospinanymi mięśniami. Ciepło przyspiesza proces rozluźniania mięśni, wspomaga działanie masażu i sprawia, że czujemy się komfortowo.

 

Dla każdego coś dobrego

Jak widać, każdy może znaleźć masażer karku i szyi odpowiedni dla swojego trybu życia i preferencji (masaż mocny lub delikatny).

Mamy nadzieję, że teraz wybór odpowiedniego urządzenia nie będzie już tak skomplikowany. Jeśli jednak będziecie mieli jakiekolwiek pytania - nasi konsultanci służą fachową poradą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium