Masaż zwierząt

Masaż zwierząt

Masaż dla czworonoga?

Ok, wiemy, że może to brzmieć nieco... ekscentrycznie, ale naprawdę masuje się zwierzaki. Konie, koty czy psy korzystają z masaży terapeutycznych oraz relaksacyjnych i nie jest to żadna fanaberia. Tak jak my, zwierzęta mogą cierpieć na różne schorzenia fizyczne i nerwowe. Mogą również ulegać kontuzjom - zwłaszcza te, które uprawiają sporty (najczęściej konie i psy), ale kontuzja może się także przytrafić podczas zwyczajnego spaceru czy zabawy na łące.

Zwierzęta z reguły bardzo lubią ten rodzaj terapii, ponieważ masaż oprócz dobroczynnego wpływu na ich ciało wprowadza je w stan głębokiego odprężenia. Może być stosowany jako indywidualny zabieg terapeutyczny lub  zabieg uzupełniający inne formy leczenia.

Masaż terapeutyczny

Lecznicze działanie masażu jest szczególnie przydatne w terapii schorzeń ortopedycznych i neurologicznych. Pomaga zwalczać dolegliwości bólowe różnego rodzaju, przykurcze mięśniowe, zapalenia ścięgien, blizny tkanek miękkich, obrzęki. Jest stałym elementem rehabilitacji pooperacyjnej. W tym wypadku, tak samo jak u ludzi pomaga w powrocie do sprawności, również po długotrwałym unieruchomieniu.

Masaż nie tylko leczy, ale może również przygotowywać organizm do konkretnych wyzwań.  Dla zwierząt wykorzystywanych w sportach będzie doskonałym uzupełnieniem treningów.

Odpowiednie techniki masażu sportowego stosuje w celu osiągnięcia konkretnych rezultatów. Tak na przykład, aby odpowiednio przygotować zwierzę do rozpoczynającego się sezonu startów po przerwie (np. zimowej) wykonuje się masaż podtrzymujący. Przed samym startem w zawodach stosuje się masaż przed-wysiłkowy – rozgrzewający najbardziej obciążone mięśnie i stawy, co między innymi zapobiega powstawaniu kontuzji.

W przypadku gdy zwierzę  staruje w większej ilości startów danego dnia stosuje się masaż między-wysiłkowy, który pomaga znieść trudy tak dużego obciążenia.

Po zakończonych zawodach masaż po-wysiłkowy wraz ze stretchingiem przyspieszy regenerację tkanek.

I tu - ciekawostka.

Czy wiecie, że nasz masażer wibracyjny MediGun stosowany jest do masażu koni?

Masaż rekalsacyjny

Ta forma masażu sprawdza się zwłaszcza w przypadku zwierząt silnie znerwicowanych, ponieważ wycisza, uspokaja, odpręża i likwiduje nawet głębokie depresje u zwierząt. Obecnie tę formę masażu stosuje się - z bardzo dobrym skutkiem - m.in. u psów po przejściach, porzuconych itp. Z takiej formy relaksacji korzystają również zwierzaki wystawowe. Pomaga on niwelować stres, związany z wystąpieniami.

Oczywiście taki masaż doceni wiele z naszych czworonogów. Warto więc go wykonywać -  oczywiście tym zwierzakom, które nie odgryzą nam ręki ani nie wydrapią oczu... - To doskonały sposób na zacieśnianie relacji ze swoim pupilem.

CHWILA REFLEKSJI

Jeśli wydaje się Wam, że Wasz zwierzak potrzebuje masażu rehabilitacyjnego, skonsultujcie się ze swoim weterynarzem.

Masowanie psa, tak jak i masowanie człowieka wymaga fachowej wiedzy: znajomości anatomii masowanego, rozumienia diagnozy, wiedzy na temat sposobów rehabilitacji danego schorzenia. Nie działajcie na własną rękę, bo może się okazać, że Wasze działania przyniosą skutek odwrotny do zamierzonego.

Pupila należy powierzyć w ręce zwierzęcego masażysty, który nie tylko pomoże zwierzakowi zniwelować dolegliwości bólowe czy odzyskać sprawność, lecz również pokaże Wam w jaki sposób należy pracować z ukochanym czworonogiem.    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium