Masaż w domu - czego o nim nie wiecie?

Masaż w domu - czego o nim nie wiecie?

 

Krótka historia masażu dla niewtajemniczonych

Jesteśmy ekspertami od pozbywania się bólu, ale też zawsze ciekawiło nas to, jak historia masażu zatoczyła koło.

Idealnym miejscem do poznania tej historii będzie oczywiście jeden z naszych foteli masujących. Jeśli jednak nie macie takiej możliwości, możecie zrobić to w każdym innym miejscu!

Masaż w domu a starożytny rytuał

Masaże wykonywane były już starożytności. Warto wiedzieć, że początkowo były związane z religijnymi rytuałami i były ich uzupełnieniem. Dopiero później masaż stał się częścią ludowej medycyny. Poniekąd jest on nią do dziś. Ale od początku!

Indie i Chiny to niekwestionowana kolebka masażu! To właśnie tam, masaż, zaczął być cenionym elementem medycyny. Z Indii i Chin przenosimy się do starożytnej Grecji, gdzie z masażu chętnie korzystali sportowcy, przygotowujący się do olimpiady! Ciała sportowców były smarowane oliwkami i masowane, aby jak najlepiej przygotować je do zawodów.

Co o masażu pisał Hipokrates? W jego księgach można znaleźć techniki masażu polegające na tarciu punktów na ciele. Tarcie miało niwelować wiele chorób i odbywało się w zupełnie inny sposób niż podczas religijnych rytuałów. W odróżnieniu od tych ostatnich Hipokrates zalecał pocieranie nóg i rąk do środka ciała. 

Oprócz Hipokratesa swój wkład w rozwój masażu miał też Celsus, który dopasowywał metody masażu w zależności od schorzenia. Na masaż leczniczy miał też wpływ Galen, który opracował ruchy rąk masującego!

Celsus zalecał masaż w postaci różnego tarcia w zależności od choroby, natomiast Galen opracował ruchy rąk przy stosowaniu masaży leczniczych.

A co było potem? 

Można by pomyśleć, że masaż i poszczególne techniki rozwijały się bardzo szybko. Niestety wieki średnie w Europie postawiły wszystko na głowie! Jednak niespodzianką był fakt, że w przyklasztornych szpitalach masaże nadal były wykonywane i w ten sposób metoda ta przetrwała ciemne wieki w Europie. W Indiach rozwój masażu trwał nadal.

XVI wiek przyniósł kolejnego uczonego - Ambrożego Parè, który stosował masaż, dający ulgę pacjentom po operacjach. To właśnie on uznał masaż za oficjalną metodę leczenia!

Opisem ruchów masowania zajął się natomiast lekarz francuski - Clement Joseph Tissot. To dzięki niemu lekarze mogli poznać ruchy masowania i nacierania ciała. Jednak największy rozwój masażu w Europie możemy zawdzięczać szwedzkiemu lekarzowi Perowi Henrikowi Ling.

I nie martwcie się! To już ostatnia historyczna ciekawostka na temat masażu. A co w takim razie z masażem w domowych warunkach?

Dlaczego masaż w domu jest taki przyjemny?

Zdajemy sobie sprawę, że to pytanie jest bardzo tendencyjne. Jednak nie możemy powstrzymać się od przypomnienia Wam, że dziś masaż nie jest fanaberią i wymysłem lekarzy. Jest doskonałym sposobem na regenerację ciała i przede wszystkim podkreślamy jego lecznicze właściwości! Oczywiście warto wybierać się na masaż leczniczy do zaufanych fizjoterapeutów, ale równie dobre efekty można uzyskać w domowych warunkach. Casada ma w swojej ofercie naprawdę sporo możliwości! Jakich? Chociażby:

 

Nasz pomysł na masaż w domu!

Masaż w domu nikogo już nie dziwi. W ofercie Casady fotele i masażery, (również ręczne) są urządzeniami bardzo zaawansowanymi technologicznie. Oprócz tego, że pomagają w pozbyciu się bólu, poprawiają ogólną kondycję skóry. Jeśli nie macie czasu na odwiedzenie gabinetu fizjoterapeuty, uzupełnieniem codziennych ćwiczeń, będzie masaż w warunkach domowych.

Pod lupę weźmy więc masażery ręczne. To dzięki nim masaż możliwy jest praktycznie w każdych warunkach! Z masażerów ręcznych mogą korzystać osoby, które skarżą się na ból karku, kręgosłupa i mięśni. Można używać  ich także po treningu i w walce z zakwasami.

Plusy? Jest ich mnóstwo! Masażery ręczne tworzone są z myślą o tym, aby można było je zabrać dokądkolwiek chcecie! Kompaktowe rozmiary pozwalają na to, aby można było korzystać z masażera w pracy, w domu, a nawet podczas wakacyjnych wędrówek!

Wskocz na fotel!

Dla prawdziwych fanów wygodnego masażu w domowym zaciszu zostały stworzone fotele, z których ani na chwilę nie chce się schodzić! Dlaczego? Dlatego, że pozwalają na naprawdę głęboki relaks i pomagają w pozbyciu się bólu na wszystkich odcinkach kręgosłupa!

Oczywiście fotele nie zastąpią wizyty u fizjoterapeuty, ale są doskonałym uzupełnieniem i sposobem na relaks o każdej porze dnia i nocy! Fotele w domowych warunkach czują się naprawdę świetnie.

Fotele masujące dostępne są w różnych wariantach

Możecie wybrać kilka programów masażu. Wśród technik dostępne są m.in.:

  • masaż sziatzu,
  • masaż punktów akupunktury,
  • masaż 2D i 3D.

Jeśli liczycie na głęboki masaż całego ciała w domowych warunkach, tutaj również fotele Was nie zawiodą! Pod lupę weźmy na przykład Alphasonic II Braintronics czyli jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń Casada. Intensywny, terapeutyczny masaż, który wykonuje do złudzenia przypomina pracę rąk masażysty. Właśnie dlatego masaż w domu nie stanowi już dziś żadnego problemu!

MASAŻ W DOMU I JUŻ! Jeśli fotele i masażery ręczne Was przekonały, to dokładamy do tego jeszcze kolejną, bardzo przyjemną cegiełkę. Są nią:

  • maty masujące,
  • poduszki,
  • masażery stóp.

Urządzeniem do zadań specjalnych i bardzo przyjemnego masażu w domu jest MediGun. W co został wyposażony?

  • 2 techniki masażu,
  • 3 programy automatyczne,
  • 3 poziomy prędkości pracy,
  • 4 wymienne głowice masujące.

Dlaczego MediGun nazywamy urządzeniem do zadań specjalnych? Kliknijcie TUTAJ!

Masaż w domu to prawdziwa przyjemność. Mogą z niego korzystać osoby, które borykają się z problemami zdrowotnymi, ale nie tylko. Masażery ręczne, maty, fotele i poduszki to doskonały sposób na relaks i odpoczynek, również po intensywnym wysiłku fizycznym.

Każde urządzenie można dopasować do indywidualnych potrzeb i wybrać programy masujące, które najbardziej odpowiadają naszej kondycji fizycznej.

Jeśli chcecie zobaczyć, w jaki sposób działają nasze urządzenia, zapraszamy na nasz kanał w serwisie YouTube. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium