Litoterapia - leczenie kamieniami

Litoterapia - leczenie kamieniami

Kamienie kojarzą się z milczeniem i chłodem. "Zimny jak polodowcowy głaz", śpiewali T-raperzy znad Wisły. Kojarzą się też z bogactwem, wszak cytując Marylin Monroe "diamenty są najlepszymi przyjaciółmi dziewczyny". A czy kojarzą się Wam ze zdrowiem? I czy wiecie, co oznacza termin 'litoterapia"?
 

Litoterapia - dobra energia kamieni

Litoterapia czyli leczenie kamieniami to jedna z form medycyny niekonwencjonalnej. Znana jest od ponad 3000 lat. Wierzyli w nią Babilończycy, Egipcjanie, Grecy i Rzymianie. Bazuje ona na wierze w energetyzującą i uzdrawiającą moc kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Zgodnie z litoterapią, kamienie pochodzenia mineralnego zawierają te same pierwiastki, które zawiera ludzkie ciało i mogą uregulować biochemiczny nadmiar lub niedobór w organizmie.

Litoterapia jest metodą holistyczną, czyli bazującą na całościowym podejściu do organizmu człowieka. Celem zabiegów nie jest więc uleczenie konkretnego schorzenia, a przywrócenie harmonii, wzmocnienie i zwiększenie potencjału do samoleczenia.

 

Leczenie kamieniami

Jak dokładnie wygląda zabieg litoterapii? Może on mieć formę np. masażu gorącymi kamieniami bazaltowymi. Inną praktyką jest obłożenie ciała pacjenta kamieniami w miejscach tzw. czakramów, czyli punktów, poprzez które organizm wymienia energię ze światem zewnętrznym. Kamienie, używane do takiego zabiegu mogą być ciepłe lub zimne.  

Litoterapia obejmuje również spożywanie nalewek np. z bursztynu czy noszenie biżuterii z określonych kamieni. 

 

Kamienie w życiu codziennym

Nawet, jeśli do tej pory nie spotkaliście się z pojęciem litoterapii, była ona obecna w Waszym życiu. Wałeczki do masażu twarzy i płytki Gua Sha wykonane są z nefrytu lub kwarcu nie przez przypadek, a z uwagi na właściwości, przypisywane tym kamieniom. 

W nadmorskich miejscowościach na pewno spotkaliście malutkie buteleczki, wypełnione bursztynem - to nie tylko suwenir z wakacji, a baza do przygotowania wcierki. Ma ona pomagać na bóle mięśni, bóle reumatyczne czy infekcje górnych dróg oddechowych. 

W naszych matach masujących z serii Quattromed  znajdziecie kamienie nefrytu, a w macie grzejącej Dr. Stone - nefryty i turmaliny. Naturalna moc tych kamieni półszlachetnych jest dodatkiem do funkcjonalności urządzeń. 

 

Lecznica moc kamieni - prawda czy fałsz?

W moc kamieni wierzyli już Starożytni, jednak współczesna medycyna konwencjonalna nie zalicza litoterapii w poczet nauk. 

Na pewno masaż gorącymi kamieniami nie zaszkodzi, jednak pamiętajcie, że nie zastąpi on terapii medycznej. Jeśli niepokoi Was wasz stan zdrowia, koniecznie skonsultujcie się z lekarzem .  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium