Kolczasty przyjaciel stóp

Kolczasty przyjaciel stóp

Sekretne życie stóp

Chodzenie na boso dostarcza wielu wrażeń. Cudownie jest czuć pod stopami gorący, sypki piasek. Świeża trawa delikatnie kłuje podeszwy. Gdy wychodząc z gorącej kąpieli stąpniemy na zimne kafle całe ciało przeszywa lodowaty dreszcz.

Nasze stopy czują w szczególny sposób. Skórę w obrębie powierzchni grzbietowej stopy unerwia nerw strzałkowy powierzchowny, natomiast skórę w części podeszwowej stopy zaopatrują nerwy podeszwowy przyśrodkowy oraz podeszwowy boczny. Skórę części podeszwowej palców stopy unerwiają natomiast gałęzie wywodzące się od nerwu podeszwowego przyśrodkowego i podeszwowego bocznego.

Mięśnie stopy natomiast unerwione są przez nerwy strzałkowy głęboki i piszczelowy.

Lubimy dotykać stopami, a i one lubią być dotykane. A za dobry dotyk potrafią się wspaniale odwdzięczyć...

 

Serce na stopach 

O refleksologii słyszał niemal każdy, temat ten poruszaliśmy też na naszym blogu wiele razy (na przykład TU i TU), dlatego powtórzymy i podkreślimy tylko to, co najważniejsze. 

Stopy to mapa naszego organizmu. Zlokalizowane są na nich zakończenia nerwowe wszystkich organów wewnętrznych. Wytrawni refleksoterapeuci uciskając stopy wyczuwają problemy, zlokalizowane w różnych narządach.

Stymulując stopy wpływamy nie tylko na same stopy (np. niwelując obrzęki czy rozmasowując napięte mięśnie), lecz przede wszystkim działamy harmonizująco na pracę całego organizmu. Masaż stóp jest również bardzo relaksującym i odprężającym doznaniem.

 

Kolczasty przyjaciel stóp

Stopy warto masować codziennie. Jak to robić, jeśli nie mamy wiedzy fachowej o uciskaniu meridianów lub nie mieszkamy z zapalonym masażystą? 

Najlepiej skorzystać ze specjalnego "kolczastego" masażera.

Kolczaste masażery stóp to świetna sprawa: są lekkie, niewielkie i niedrogie. Stosować może je każdy - niektóre nadają się nie tylko do masażu stóp, lecz również do masażu innych partii ciała. 

Rolloped kolczasty wałek do stóp

Rolloped - kolczasty wałek do stóp to absolutny "must have". Nie tylko posiada silikonowe wypustki, które podczas rolowania wałka pobudzają zakończenia nerwowe, zlokalizowane na podeszwach stóp, lecz również wibrację o dwóch poziomach intensywności!
Można go stosować do masażu stóp oraz innych partii ciała: pleców, rąk lub ud. Poprawi ukrwienie i usunie napięcie powierzchniowe skóry oraz mięśni.

Do wnętrza masażera można wlać gorąca lub zimną wodę - w zależności od tego, czego akurat potrzebować będą nasze mięśnie: rozluźnienia czy np. uśmierzenia bólu niższą temperaturą. 

Relexdisc masażer do refleksoterapii i magnetoterapii

Reflexdisc to specjalny krążek z wypustkami, który służy nie tylko do refleksoterapii stóp, lecz również posiada wbudowane pole magnetyczne, a więc realizuje również magnetoterapię.

Można z niego korzystać na siedząco lub na stojąco. Jest niewielki i dyskretny, dlatego sprawdzi się nawet pod biurkiem w pracy, by dyskretnie rozmasować stopy zmęczone niewygodnym obuwiem i całodziennym siedzeniem.

 

Naturalnie dla zdrowia

Kolczaste masażery do stóp mogą, a nawet powinny być używane codziennie. Naszym stopom należy się odprężenie po codziennych trudach: po niewygodnym obuwiu (szpileczki, wąskie noskie sztybletów), dźwiganiu torebek, walizek, zakupów i dzieci, wielu godzinach siedzenia lub stania w jednej pozycji.

Spacer po kolcach to najprostszy sposób na to, by zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Stymulowanie stref reflektorycznych będzie wpływało harmonizująco na cały nasz organizm, a dodatkowo - pomoże się zrelaksować.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium