Masażer, Porady, Zdrowie

Kąpiel, która leczy?

BioVital Casada

Kąpiel, która leczy, brzmi niezwykle tajemniczo. Jednak jedyna tajemnica to ta, która tkwi w kąpielach elektrolitycznych. Gdy jesienne chłody dają się we znaki, nie ma nic lepszego niż ciepła kąpiel w wannie. Jednak to nie o takiej zwykłej wannie chcemy Wam opowiedzieć, a o wanience BioVital!

KĄPIELE LECZNICZE ZNANE SĄ JUŻ OD STAROŻYTNOŚCI

Pewnie myślicie, że za kąpielami leczniczymi stał Hipokrates, ale tutaj musimy Was zaskoczyć. W starożytnej Grecji wodne leczenie było już znane dużo wcześniej. Grecy wiedzieli, że kąpiele mają ogromny wpływ na zdrowie człowieka i chętnie z nich korzystali.

KĄPIELE LECZNICZE – POWRÓT DO ŹRÓDŁA

Po ciężkim dniu w pracy chętnie wskakujemy do wanny lub pod gorący prysznic. Woda nie tylko pomaga nam się zrelaksować, ale też dodaje energii. O wodnej mocy wiedział przed wiekami zakon eskulapów. To dzięki niemu  w starożytności znane były lecznice, które – a jakby inaczej – zakładane były przy źródłach! Pacjenci, którzy korzystali z dobrodziejstw wody, mieli w pakiecie zabiegi, masaże, a także specjalne diety.

A co z pierwszymi łaźniami? 

Te pojawiły się podobno na Krecie i w późniejszym czasie były naprawdę luksusowe! Doprowadzono do nich nawet bieżącą wodę Nic więc dziwnego, że Grecy w łaźniach naprawdę kochali przebywać! Jeśli żylibyście jako osoby zamożne w czasach Sokratesa, na pewno docenialibyście kąpiele natryskowe, które polegały na zimnych natryskach i zmywaniach.

Kąpiel w starożytnej Grecji

Kąpiel w polskim stylu

Żeby nie zanudzać Was obszerną historią kąpieli zdrowotnych w Polsce, napiszemy tylko, że ich początek to XII wiek! Po raz pierwszy wspominano wtedy o Cieplicach Zdroju. Miasto do dziś słynie z uzdrowiskowego klimatu. A komu przepisywano kąpiele zdrowotne? Królowi Stefanowi Batoremu. Specjalne kąpiele były zalecane do częstego stosowania. Jeśli więc dziś traktować się po królewsku, to tylko podczas kąpieli!

kąpiel lecznicza

KĄPIEL Z JONAMI – BIOVITAL

A po podróży do Grecji i na Kretę wracamy do Polski, gdzie trafimy na kąpiele elektrolityczne. Nie zanurzacie się jednak w nich aż po samą szyję. Wszystko dzieje się na poziomie… stóp. Przed Wami urządzenie BioVital.

Na czym polegają kąpiele z urządzeniem BioVital?

Siadacie wygodnie w fotelu i zabieracie ze sobą prosty zestaw. W jego skład wchodzą:

 • jednostka sterująca,
 • wanienka do kąpieli stóp,
 • dioda cynkowa,
 • tensy,
 • pas brzuszny,
 • pas nadgarstkowy,
 • sól + łyżeczka dozująca.

Zestaw już znacie, a czy znacie jego działanie? Już spieszymy z wyjaśnieniami!

Kąpiel z jonami – dlaczego pozytywnie wpływa na organizm?

Cynkowa elektroda, w którą wyposażone jest urządzenie uwalania do pożywki wodnej aktywne jony, które powstają w procesie elektrolizy. Jony aktywne odpowiadają za wiele procesów metabolicznych w organizmie. Jak dokładnie działa urządzenie? Przeczytacie TUTAJ.

Kąpiel lecznicza Casada

KĄPIELE ELEKTROLITYCZNE – ZALETY

Dlaczego kąpiele elektrolityczne są zdrowe?

Wanienka do kąpieli elektrolitycznych BioVital pomaga:

 • regulować procesy metaboliczne,
 • harmonizować pracę organizmu,
 • zrelaksować się po ciężkim dniu,
 • przywracać równowagę bioenergetyczną,
 • w detoksykacji organizmu.

Kto powinien wypróbować działanie wanienki do kąpieli elektrolitycznych?

Przede wszystkim osoby, które cierpią na cukrzycę, nadciśnienie, wysoki cholesterol, migrenę, stres i przemęczenie, a także osoby, którą chcą ogólnej poprawy pracy całego organizmu.

kąpiel elektrolityczna Casada

CO O URZĄDZENIU MÓWIĄ JEGO UŻYTKOWNICY?

BioVital kupiłam w 2018 r. Od tego czasu regularnie z niego korzystam. Spadło mi ciśnienie, krwi, cukier mam w normie, bardzo dobrze się czuje. Przestała mi się zatrzymywać woda w organizmie i mam lepszą przemianę materii. Ogólnie czuje się lepiej i jestem szczuplejsza.To produkt idealny dla całej rodziny: można nim posmarować skronie, gdy boli głowa, klatkę piersiową – by ułatwić oddychanie podczas kataru, czy bolące mięśnie i stawy.

/Halina/

Kąpiele elektrolityczne z urządzeniem BioVital to nie tylko sposób na uregulowanie pracy organizmu. Jeśli czujecie się przemęczeni, zestresowani, to urządzenie również jest dla Was! Macie pytania o działanie BioVital? Dajcie znać!

 BIURO@CASADA.PL