Masażer, Masażer do stóp, Rehabilitacja, Zdrowie

Jak zrelaksować zmęczone nogi?

zmęczone nogi

Nogi to jedna z części naszego ciała, które są narażone na ból i opuchliznę. To na nich spoczywa przecież ciężar całego naszego ciała i mogą nam dokuczać, nawet jeśli prowadzimy głównie siedzący tryb życia. Jak przynieść ulgę zmęczonym nogom i jakie mogą być przyczyny pojawiającego się w nich bólu?

Przyczyny bólu i zmęczenia nóg

Zmęczone nogi niekoniecznie są problemem osób wykonujących pracę, w której głównie się stoi, jak sprzedawcy czy fryzjerzy. Uczucie zmęczonych, ciężkich i opuchniętych stóp może pojawiać się także u osób, które pracują dużo w pozycji siedzącej przed komputerem czy są zawodowymi kierowcami. Przyczyny zmęczenia nóg mogą być zróżnicowane: od źle dopasowanego obuwia, przez urazy, po problemy z nerkami, które powodują obrzęki, a czasem bolesne żylaki. Zmęczone nogi mogą dokuczać nam również częściej w wysokich temperaturach. Pod wpływem upału, naczynia krwionośne ulegają bowiem rozszerzeniu, a krew i limfa potrafią zalegać w dolnych partiach ciała. Jeśli do tego nagle zmieniamy tryb życia, wyjeżdżając na wakacje pełne aktywności i zwiedzania, zmęczone stopy mogą dać o sobie znać wieczorem.

Jak skutecznie zadbać o stopy i nogi?

Wśród domowych sposobów polecanych na zmęczone stopy najprostszy z nich, to położenie się czy nawet pozostanie w pozycji siedzącej ze stopami uniesionymi do góry. Stopy można oprzeć na poduszce na kanapie czy po prostu na ścianie, powodując tym samym, że zalegające w dolnych partiach ciała krew i limfa zaczną z powrotem krążyć we właściwy sposób, a obrzęki i uczucie zmęczenia szybko mijają. Innym łatwym do zastosowanie zabiegiem jest letnia kąpiel stóp w wodzie z niewielką ilością soli kuchennej, soli przeznaczonej specjalnie do stóp czy olejku eterycznego o aromaterapeutycznych właściwościach. Chłodna woda powoduje obkurczenie się naczyń krwionośnych, a dodatkowe środki kosmetyczne pozwalają na szybsze odprowadzenie nadmiaru wody z tkanek w dolnych partiach ciała. W czasie wypoczynku nad morzem prawdziwą ulgę może przynieść wieczorny spacer ze stopami zanurzonymi w chłodnej morskiej wodzie obmywającej brzeg.

Masażery przynoszące ulgę zmęczonym stopom i nogom

Dla osób, które zmagają się często z uczuciem zmęczenia nóg i bólu w stopach, skutecznym rozwiązaniem może być zakup do domu masażerów do stóp, pozwalających na wykonanie przynoszących ulgę zabiegów w zaciszu własnego domu. W ofercie naszego sklepu internetowego Casada znaleźć można produkty wysokiej jakości zaprojektowane specjalnie z myślą o wszystkich osobach cierpiących na bóle w nogach i stopach, jak masażer Canoo V, realizujący masaż techniką GuaSha czy kompaktowy masażer FootInn umożliwiający wymasowanie całych stóp – od czubków palców po pięty. GuaSha to tradycyjny masaż chiński, wykorzystywany w celu usuwania obrzęków. Canoo V daje uczucie, jakby był on wykonywany przez profesjonalnego masażystę, a ponadto daje dodatkowe możliwości, jak ogrzewanie, wykonanie masażu ud dzięki specjalnej nadstawce czy regulację wysokości. FootInn obsługiwany za pomocą pilota to natomiast niewielkich rozmiarów urządzenie, które skutecznie zadba o usuwanie zmęczenia w stopach i zniweluje bóle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *