Jak dbać o fotel masujący

Jak dbać o fotel masujący

Twój fotel masujący codziennie dba o Ciebie i Twoją rodzinę: masuje, relaksuje, rozpieszcza... Warto odwdzięczyć mu się odpowiednią pielęgnacją, aby zawsze cieszył oko i by mógł przez wiele, wiele lat niezawodnie funkcjonować. 

Pielęgnacja fotela masującego jest banalnie prosta tym bardziej, że zadbaliśmy o odpowiednie produkty, które Wam ją ułatwią. 

 

Krok pierwszy - lepiej zapobiegać, niż leczyć

Wszystkie nasze fotele masujące to solidnie wykonane urządzenia. Warto jednak postawić na profilaktykę, aby uniknąć niepotrzebnych zabrudzeń czy uszkodzeń tapicerki, kontrolerów i innych elementów fotela. 

Pamiętajcie, aby przed skorzystaniem z urządzenia opróżniać zawartość kieszeni. Klucze, długopisy czy "drobniaki" mogą wysunąć się z kieszeni i wpaść w czeluści fotela, powodując uszkodzenia mechanizmu.  

Unikajcie również jedzenia i picia na fotelu - tutaj łatwo o wypadek i plamę. Poszycie fotela masującego wykonane jest bowiem nie tylko z ekoskóry, są również elementy wykonane z tkaniny. 

Jeśli Wasz fotel będzie przez dłuższy czas stał nieużywany, warto zabezpieczyć go przed kurzem. Najlepiej sprawdzi się dopasowany pokrowiec na fotel masujący, który szczelnie otuli cały fotel. 

 

Krok drugi  - czyszczenie fotela masującego

Do pielęgnacji poszycia fotela masującego przygotowaliśmy specjalny Zestaw Pielęgnacyjny. Składa się on z dwóch elementów - tzw. Cleanera, służącego do usuwania zabrudzeń z poszycia, oraz Protectora, którego rolą jest konserwacja i zabezpieczenie poszycia. W zestawie znajduje się również szczotka i szmatka do nakładania tych preparatów.  Zacznijmy jednak od tego, jak wygląda czyszczenie fotela masującego.

Pierwszym krokiem jest użycie cleanera, czyli środka czyszczącego. Nakładamy go za pomocą szczotki i rozprowadzamy od szwu do szwu. Jeśli fotel jest bardzo zabrudzony czynność należy powtarzać aż do całkowitego usunięcia zabrudzeń. Resztki preparatu usuwamy np. za pomocą miękkiej szmatki lub papierowego ręcznika. 

Cleaner służy również do czyszczenia elementów plastikowych fotela - w tym wypadku nakładamy go miękką szmatką. 

Sami widzicie, że czyszczenie fotela masującego jest banalnie proste i wystarczy do tego tylko jeden preparat!

 

Krok trzeci - zabezpieczenie poszycia

Po wyczyszczeniu poszycia należy nałożyć preparat do konserwacji, czyli Protector. Nakłada się go za pomocą dołączonej do zestawu miękkiej szmatki. Preparat zabezpieczający nakładamy co 3 - 6 miesięcy. 

Regularne konserwowanie poszycia fotela nie tylko zabezpieczy je przed zabrudzeniami, lecz również zapewni piękny wygląd ekoskóry i zadba o jej dobrą kondycję.

 

Teraz wiecie już wszystko na temat pielęgnacji fotela masującego :)
Dodamy jeszcze, że w żadnym wypadku nie wolno używać do czyszczenia środków na bazie alkoholu, benzyny czy rozpuszczalników. Grozi to uszkodzeniem poszycia oraz elementów plastikowych fotela. 

Pamiętajcie też o zasadach bezpieczeństwa - wszelkie procedury pielęgnacyjne wykonujemy, gdy fotel jest odłączony od zasilania.

Dbajcie o swoje fotele, a one będą dbały o Was :) 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium