Dla amatorów białego szaleństwa

Dla amatorów białego szaleństwa

Czy uprawiacie sporty zimowe? Ogarnia Was białe szaleństwo? 
Jeśli tak - przygotowaliśmy dla Was specjalny zimowy poradnik, dzięki któremu nie tylko efektywnie przygotujecie się do nadchodzącego sezonu, lecz również w trakcie jego trwania sprawnie uporacie się z zakwasami, a nawet kontuzjami.

 

Sucha zaprawa - czyli zanim zapniesz narty

Zanim rzucicie się "na krechę" ze szczytu zaśnieżonego stoku warto przygotować swoje ciało do nowej formy aktywności fizycznej. Zwłaszcza, gdy w ciągu roku Wasza aktywność fizyczna utrzymuje się na raczej niskim poziomie. 

Przeprowadzenie "suchej zaprawy" ułatwi Wam platforma wibracyjna PowerBoard 3.0. Robiąc na niej przysiady wspaniale wzmocnicie mięśnie czworogłowe, a dzięki niestabilnemu podłożu zaangażujecie do ruchu również stawy skokowe i kolanowe. Dokładnie tak, jak na nartach czy snowboardzie. 

Na platformie możecie również popracować nad wzmocnieniem gorsetu mięśniowego (tzw. mięśni rdzenia), otaczającego tułów. Systematyczne wzmacnianie tych mięśni może zapobiec wielu urazom związanym z uprawianiem sportów zimowych, a także poprawić siłę i technikę w większości dyscyplin sportowych - nie tylko zimowych.

 

Na zmęczone mięśnie

Po szaleństwie na stoku czy lodowisku często zmagamy się z bólem mięśni. Mogą to być zarówno zakwasy, jak i tzw. DOMS'y, czyli opóźniona bolesność mięśni. 
Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania tym dolegliwościom jest intensywne rozmasowanie mięśni po wysiłku fizycznym - najlepiej za pomocą pistoletu wibracyjnego MediGunPRO

Warto też porządnie się rozgrzać. Można wskoczyć do gorącej kąpieli, lecz aby podtrzymać efekt i dotrzeć w głąb spiętych mięśni, najlepiej skorzystać z maty grzejącej Dr. Stone.  

Jeśli odczuwacie ból stóp po kilku godzinach w butach narciarskich czy łyżwach - skorzystajcie z masażera do stóp FootInn II, który bez problemu zabierzecie ze sobą na zimowisko. Wykonuje on masaż dwoma technikami: podeszwy stóp rozmasowywane są specjalnymi rollerami, dodatkowo cała ich powierzchnia uciskane jest poduszkami kompresyjnymi. 

Taki masaż rozluźni spięte mięśnie, poprawi krążenie i przywróci uczucie lekkości. Możecie również włączyć funkcję ogrzewania, która przyspieszy działanie masażu i rozgrzewanie zmarzniętych stóp. 

 

Sposób na kontuzje

Zdarza się, że podczas uprawiania zimowych sportów nabawimy się kontuzji. Co wtedy? Wtedy, w niektórych przypadkach, możemy sami sobie pomóc w powrocie do zdrowia. 
Mamy dla Was specjalny materiał, przygotowany przez znanego fizjoterapeutę i trenera personalnego, Marka Purczyńskiego. Dowiecie się z niego, jak uporać się ze skręconą kostką, przy pomocy pistoletu wibracyjnego MediGunPRO: 

 
Teraz możemy Was z czystym sumieniem wysłać na zimowe wakacje. Jesteście wyposażeni w wiedzę fachową, a my możemy Was wyposażyć w przydatny sprzęt - w dodatku do końca roku będzie on dostępny w świątecznych cenach.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium