Braintronics - na lepszy sen

Braintronics - na lepszy sen

Zaburzenia snu trapią coraz większą liczbę osób. Przyczyny mogą być różne: stres, niewłaściwa higiena snu, nieregularny cykl dobowy, przemęczenie. I te właśnie wszystkie przyczyny dopadły mojego męża. A rykoszetem i mnie... 

Problem z bezsennością nie zaczyna się w nocy, ani się w nocy nie kończy. Brak snu odbija się na naszym samopoczuciu i funkcjonowaniu w ciągu całego dnia. Z kolei przemęczenie sprawia, że mamy problem z zaśnięciem i kółko się zamyka.
Na szczęście na wiele przyczyn bezsenności mamy wpływ i możemy jej skutecznie przeciwdziałać. Ale zacznijmy od początku... 

Na wariackich papierach

Mój małżonek prowadzi nieregularny tryb życia. Jest w ciągłych rozjazdach - z tego powodu ma nieregularny rytm dobowy, a w konsekwencji deficyty snu. No i oczywiście jest narażony na stres. Wraca do domu przemęczony, w nocy nie może zasnąć, rano - pozbierać się. I tak od kilkunastu lat. 

Bezsenność mojego małżonka oczywiście odbiła się i na mnie. Nocne seanse filmowe i scrollowanie telefonu sprawiały, że i ja nie mogłam zasnąć. Najpierw dołączyłam do tego nocnego kina, później się wkurzałam, ale po pewnym czasie zaczęłam się o niego martwić. A potem mój mąż odkrył Braintronics.

 

Na dobranoc: Braintronics

Wstyd się przyznać, że to ja na to nie wpadłam, ale jak to mówią, najciemniej jest pod latarnią. 
Któregoś wieczora mój mąż, śmiertelnie zmęczony i bezbrzeżnie znudzony gapieniem się w osnuty mrokiem sufit włożył w uszy słuchawki i uruchomił aplikację Braintronics. I to było to. 

Na początku zaśnięcie zajmowało mu dwie ścieżki dźwiękowe. Niemniej jednak zaczął zasypiać, a rano czuł się bardziej wypoczęty. Po pewnym czasie zasypiał już podczas pierwszej ścieżki, zaczął też korzystać z aplikacji w celu regeneracji gdy np. miał przed sobą długą trasę. 

W tej chwili mąż zasypia na pierwszej ścieżce już w okolicach szóstej minuty. Rano jest wyspany, zregenerowany i ogólnie czuje się spokojniejszy - a że z usposobienia jest cholerykiem, jest to dla mnie na wagę złota :)

 

Działanie Braintronics, a bezsenność 

Jak wpływa Braintronics na zasypianie? Zacznijmy od tego, by uświadomić sobie, dlaczego zestresowany umysł nie pozwala nam zasnąć. 

Stres to swego rodzaju mechanizm obronny. Pierwotnie służył on do mobilizacji w sytuacjach zagrożenia życia. Współcześnie sytuacje stresowe, na jakie jesteśmy narażeni nie mają nic wspólnego z walką o przetrwanie, jednak stres wyzwala w naszym organizmie pierwotną reakcję "uciekaj albo walcz". Układ nerwowy jest pobudzony, produkowane są hormony stresu: adrenalina, noradrenalina i kortyzol. Próba zaśnięcia w takim stanie to tak, jakby próbować zasnąć w płonącym domu.    

Działanie aplikacji Braintronics opiera się na audiostymulacji fal mózgowych. Oznacza to, że oddziałujemy na mózg dźwiękami o określonej częstotliwości i stymulujemy go do wytwarzania "zrelaksowanych" fal mózgowych. Wyciszamy się, organizm się uspakaja. Zmniejsza się poziom hormonów stresu, wychodzimy ze stanu alertu. I nareszcie możemy zasnąć.

 

Jeśli borykacie się z zaburzeniami snu, koniecznie spróbujcie aplikacji Braintronics "do poduszki".

Jeśli posiadacie urządzenie masujące, które z nią współpracuje np. jeden z naszych foteli masujących czy matę masującą Quattromed V BT  skorzystajcie przed snem z sesji Braintronics z masażem. Jeśli nie - po prostu załóżcie słuchawki, uruchomcie wybraną ścieżkę dźwiękową i zamknijcie oczy.

Trzymamy kciuki za Wasz zdrowy sen! 

 

 

  

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium