Masaż 2D, 3D, 4D w fotelach masujących Casada

Masaż 2D, 3D, 4D w fotelach masujących Casada

 

Masaż 2D, 3D i 4D w fotelach masujących to zagadnienie, które najbardziej Was nurtuje. 
Jak działają roboty masujące w poszczególnych technikach (2D, 3D, 4D) i  czym tak właściwie różnią się one od siebie? 

Postanowiliśmy więc przybliżyć Wam działanie tych mechanizmów, opisać ich pracę i możliwości personalizacji masażu, które dają. 

 

 

Masaż 2D w fotelach masujących

Termin 2D oznacza dwa wymiary. W fotelach z mechanizmem masującym 2D robot masujący porusza się w dwóch płaszczyznach, które stanowią: wysokość (ruch góra-dół) oraz szerokość (ruchy prawo-lewo).

W fotelach masujących z mechanizmem 2D intensywność masażu zwiększamy poprzez przyspieszenie pracy głowic masujących (rollerów). 

Fotele masujące z mechanizmem 2D to: Alphasonic 2Betasonic 2 oraz Higher Smart.

 

Masaż 3D w fotelach masujących

Termin 3D oznacza trzy wymiary. W fotelach masujących z mechanizmem 3D robot masujący porusza się w trzech płaszczyznach, które stanowią: wysokość (góra-dół), szerokość (lewo-prawo) oraz głębokość, czyli ruch przód-tył.  
Dzięki dodaniu trzeciego wymiaru, rollery idealnie dopasowują się do krzywizny kręgosłupa, wysuwając się na odcinku kręgosłupa lędźwiowego i cofając w okolicach kręgosłupa piersiowego. 
Dzięki temu masaż do złudzenia przypomina masaż manualny, wykonywany wprawnymi rękami masażysty.

W programach manualnych funkcja 3D pozwala ustalić siłę nacisku na masowany obszar (intensywność).  
Niektóre modele umożliwiają również sterowanie prędkością rollerów, masujących plecy. 

Fotele masujące z mechanizmem 3D to: Titan, Skyliner II, Alphasonic III, Hilton III

 

Masaż 4D w fotelach masujących 

Co oznacza czwarty wymiar? W fotelach masujących z mechanizmem 4D rollery poruszają się w płaszczyznach góra-dół, na boki, w przód i w tył, a ponadto pracują one ze zmienną prędkością, naśladując pracę kciuków masażysty
Dzięki technologii 4D masaż sprawia jeszcze bardziej "ludzkie" wrażenie. 

Mechanizm 4D umożliwia również "pogłębienie" funkcji 3D - możemy samodzielnie ustawiać intensywność nacisku rollerów masujących (czyli ich ustawienie w płaszczyźnie przód-tył) nie tylko w programach manualnych, lecz również w automatycznych programach masażu. Mając jednak na uwadze bezpieczeństwo użytkownika, w programach manualnych, gdy mechanizm masujący 4D znajduje się w pozycji odcinka szyjnego, lędźwiowego lub piersiowego, intensywność masażu jest regulowana automatycznie, co pozwala uzyskać bardziej optymalny, a jednocześnie bezpieczny nacisk na masowany obszar.

Fotelem masującym z mechanizmem 4D jest Aura

 

Teraz poznaliście już wszystkie tajniki mechanizmów 2D, 3D i 4D. Wierzymy, że dzięki temu wybór idealnego fotela masującego będzie łatwiejszy ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium