Promocje
Poduszka profilowana MediDream
Poduszka profilowana MediDream
760,00 zł 590,00 zł
szt.
PowerBoard 3.0 zestaw z akcesoriami
PowerBoard 3.0 zestaw z akcesoriami
6 100,00 zł 3 900,00 zł
Mata masująca QUATTROMED V BT
Mata masująca QUATTROMED V BT
3 700,00 zł 2 900,00 zł
szt.
Fotel masujący SKYLINER II
Fotel masujący SKYLINER II
29 000,00 zł 27 000,00 zł
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

8 kroków do długowieczności

8 kroków do długowieczności

Co należy robić, aby masażer służył nam przez długie lata? Jak pielęgnować poszycie? Jak zadbać o mechanizm?
Tak naprawdę to bardzo proste i wcale nie wymaga wielkiego zachodu... 

"Przyzwyczajenie jest naszą drugą naturą", jak mawiali starożytni. I mieli rację. Jeśli od początku użytkowania urządzenia wyrobimy w sobie prawidłowe nawyki, nie popełnimy tak częstego grzechu zaniechania, który może mieć opłakane skutki.

1. Przeczytaj instrukcję.

Może akcja w niej nie toczy się wartko, a dialogi nie są zbyt błyskotliwe - ale naprawdę warto. Zawsze zaczynaj od tego przygodę z każdym nowym sprzętem. Dzięki temu główny bohater będzie żył długo i szczęśliwie.

2. Zawsze odłączaj urządzenie od zasilania.

Gdy skończysz masaż - wyciągnij wtyczkę z kontaktu. W ten sposób nie tylko zabezpieczasz się przed usterką zasilacza, lecz również chronisz urządzenie przed uszkodzeniem.Burza czy nawet silne spięcie mogą spowodować poważne zniszczenia samego urządzenia.Taka usterka nie jest nigdy objęta gwarancją - naprawa urządzenia może być bardzo kosztowna lub po prostu niemożliwa...

3. Korzystaj z urządzenia zgodnie z przeznaczeniem.

Nigdy nie stawaj na urządzeniu. Maty, poduszki, fotele czy masażery do nóg i stóp nie są przystosowane do takich obciążeń, takiego rozkładu siły. Możesz poważnie uszkodzić mechanizm i... siebie samego.

4. Ustaw je w odpowiednim pomieszczeniu.

Sauna czy łazienka to nie jest środowisko przyjazne takim maszynom. Zbyt duża wilgotność powietrza, ryzyko zachlapania to poważne zagrożenia dla naszych urządzeń. A fotel masujący - choć najwygodniejszy na świecie - nie komponuje się z kominkiem.

5. Idź po najkrótszej linii oporu.

Urządzenia masujące najlepiej jest podłączać bezpośrednio do gniazda. Ewentualnie - do przedłużacza, na którym podpięte są urządzenia o niskim poborze mocy (np. lampka nocna).Jeśli do przedłużacza podpięte są urządzenia o dużym poborze mocy, takie jak: czajnik elektryczny, lodówka, kuchenka elektryczna - nie ma tam już miejsca na masażer.

6. Nie korzystasz - chowasz.

Pamiętaj o tym, by zabezpieczać urządzenie przed kurzem. Jeśli nie używasz go przez dłuższy czas - schowaj je do torby, kartonu, lub po prostu zakryj pokrowcem czy kocem.

Kurz dostaje się do środka, osiada na mechanizmie, zatyka otwory wentylacyjne. W dłuższej perspektywie czasu może to przyczynić się do powstawania usterek.

7. Masażer to nie jadalnia.

Podczas korzystania z urządzenia nie zakąszamy ani nie popijamy. Okruszki świeżego chleba, kawałki chipsów czy kropelki rozlanego soku, nie mówiąc już o tłustych czy lepkich śladach, nie przysłużą się ani poszyciu urządzenia, ani pilotowi. Soczki, herbatki czy inne płyny mogą mu wręcz zaszkodzić, jeśli zaleją jego mechanizm.

8. Wygnaj Pomysłowego Dobromira.

Zepsuło się? Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem. Nie zastępuj oryginalnego zasilacza zasilaczem od samobieżnego odkurzacza, nie naprawiaj przerwanych kabli, ani tym bardziej - nie rozbieraj urządzenia na czynniki pierwsze. Takie postępowanie może doprowadzić do powstania jeszcze większej usterki, nie wspominając już o utracie gwarancji.Nasz serwis działa szybko i sprawnie. I przede wszystkim - zna się na rzeczy. :-)

9. Dbaj o czystość.

Przecieraj urządzenie miękką ściereczką leciutko zwilżoną wodą, a najlepiej - lanoliną, która przeznaczona jest do czyszczenia i pielęgnowania m.in. ekoskóry.

Nie próbuj usuwać plam za pomocą alkoholu, benzyny czy wybielacza - tylko uszkodzisz poszycie.

I absolutnie nie próbuj prać poduszki masującej w pralce! ;-)Jeśli zadbasz o poszycie, które codziennie narażone jest na przecieranie, naprężanie itp., poprawisz jego elastyczność, a tym samym - wytrzymałość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium