Wizja

Gdy w 2014 roku tworzyliśmy pierwszy punkt Casada Medical w gorzowskiej przychodni mieliśmy wizję. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym każdy będzie mógł nieodpłatnie skorzystać z masażu – z zabiegu, który ma tak bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, a który dla tak wielu osób jest nieosiągalny „od ręki”. Zależało nam na tym, aby wypełnić niszę w usługach fizjoterapeutycznych.
Wtedy nie mieliśmy jeszcze świadomości, jak wiele innych nisz przyjdzie nam wypełnić…

SANATORIUM AGAT

Jelenia Góra pachnie wakacjami niezależnie od pory roku. W okolicy Sanatorium Agat spacerują kuracjusze – jedni w grupkach, inni pojedynczo.

To właśnie w Sanatorium Agat powstał pierwszy jeleniogórski punkt Casada Medical.
W Bazie Zabiegowej na parterze stworzyliśmy niewielki punkt z matami masującymi i masażerami stóp.
Od samego początku nasza oferta dostępna była dla wszystkich kuracjuszy – każdy otrzymuje karnet na serię bezpłatnych zabiegów, które może wykorzystać podczas pobytu.


Z czasem otrzymaliśmy jeszcze jedno pomieszczenie – znacznie większe, na pierwszym piętrze. Tam stworzyliśmy punkt masażu na fotelach masujących. Wygospodarowaliśmy również miejsce na platformę wibracyjną Power Board, na której również realizujemy zabiegi dla niektórych pacjentów – dla jednych są to zabiegi wzmacniające, dla innych – stymulacja przemiany materii, tak potrzebna w walce z dodatkowymi kilogramami.
Zabiegi na fotelach masujących również ujęte są na karnecie dla kuracjuszy – można z nich skorzystać po zakończeniu zabiegów na matach masujących. Kolejność zabiegów nie jest przypadkowa – masaż na matach jest łagodniejszy, pozwala rozluźnić ciało, przygotować je na serię bardziej intensywnych masaży na fotelach.

- Masaże na urządzeniach Casady świetnie uzupełniają ofertę zabiegów sanatoryjnych – mówi pani Kasia, fizjoterapeutka z Bazy Zabiegowej. – Zawsze polecamy je kuracjuszom. Już samo działanie relaksacyjne ma ogromne znaczenie, gdyż poprawia skuteczność terapii, pacjent jest rozluźniony, odprężony, pozytywnie nastawiony. W ogóle relaksacja jest niezwykle ważna w dzisiejszych czasach…
Masaże rekomenduje też jej koleżanka, pani Beata. Obie fizjoterapeutki podkreślają funkcję społeczną, jaką pełni Casada Medical.

- Ludzie często są samotni, zablokowani, nie potrafią wyjść do innych, nawiązać kontaktu. A tutaj zostają do tego zmotywowani. Zabiegi masażu w Casada Medical odbywają się grupowo, pacjenci siedzą obok siebie przez kilkanaście minut, co sprzyja nawiązywaniu znajomości. Pomaga im Ela, która zarządza Medicalami w Agacie. Poza tym te zabiegi przez to, że są ofertą dodatkową, stanowią pretekst do rozmowy – można kogoś o nie zagaić, zapytać, czy już był, jak mu się podobało, czy warto z tego skorzystać.

- My same też chętnie korzystamy z zabiegów – przyznają fizjoterapeutki. – Nasza praca wyczerpuje fizycznie, mamy też swoje stresy. Masaże w Casada Medical pozwalają się szybko zregenerować, nabrać sił do dalszej pracy. 
Jakie urządzenia preferują?
- Fotele – mówi zdecydowanie Kasia. – Masaż jest intensywny, taki, jak lubię.

DSC_0187.JPG